Spodziewamy się wyroku apelacji w sprawie "blogera z Mosiny"

W ramach kontynuacji wątków odnotuję, że w sprawie, o której pisałem w tekstach Zakaz wykonywania zawodu dziennikarza i zakaz publikowania materiałów o charakterze prasowym w jakiejkolwiek formie oraz Lokalne serwisy kołem zamachowym dyskusji o prawie Sieci - KRRiTV komentuje wyrok "blogera z Mosiny", odbyła się właśnie rozprawa apelacyjna.

Rozprawa odbyła się wczoraj, tj. 29 kwietnia, w. Sądzie Okręgowym w Poznaniu (sygn. akt IV Ka 266/11). Rozprawa apelacyjna dotyczy wyroku z dnia 25 stycznia 2011 roku, wydanego przez Sąd Rejonowy - Poznań Stare Miasto, VIII Wydział Karny (sygn. akt. VIII K 745/09/08).

Jak czytam na stronach Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w tekście Rozprawa apelacyjna blogera z Mosiny:

Rozprawa apelacyjna odbyła się z wyłączeniem jawności. Na prośbę "Obserwatorium" reprezentacji pro bono blogera podjął się mec. Grzegorz Górski z Kancelarii Cogito w Toruniu. W rozprawie w charakterze osoby zaufania uczestniczyła Koordynatorka "Obserwatorium" Dominika Bychawska-Siniarska.
Wydanie wyroku zostało odroczone do dnia 4 maja 2011 r., godz. 10:45, sala 7.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>