Konferencja prasowa PIIT: Cyfrowy Prezydent Polski

2010-06-14 11:00
2010-06-14 13:00
Etc/GMT+2

O tym, że Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji zadała kandydatom na urząd Prezydenta RP szereg pytań o szeroko ujęte "społeczeństwo informacyjne", pisałem w tekście Organizacje pozarządowe pytają kandydatów.... Kandydaci (ich sztaby?) odpowiedzieli na przesłane ankiety i PIIT chce ogłosić wyniki przeprowadzonego badania. Okazją do tego będzie konferencja prasowa "Cyfrowy Prezydent Polski" - prezentacja wyników ankiet przesłanych przez kandydatów. W trakcie tej konferencji PIIT spróbuje odpowiedzieć na pytania: z jakich nowoczesnych technologii korzystają kandydaci oraz co zrobią dla cyfrowej Polski?

Pewne aktualne komentarze dotyczące wystąpień dwóch - na razie - kandydatów, zebrałem w tekstach Plus za odwagę wejścia z nowymi tematami, ostrzeżenie przed cienkim lodem oraz Bezpieczna i "sympatyczna" debata Marszałka Komorowskiego z "blogerami".

Gdyby ktoś miał ochotę zapoznać się z pytaniami przesłanymi przez PIIT kandydatom oraz materiałami dodatkowymi, to te materiały są dostępne na stronie Izby: Cyfrowy Prezydent Polski.

Konferencja prasowa odbędzie się 14 czerwca (poniedziałek), godz. 11.00, w Hotelu Sheraton, sala CDE (parter), ul. Bolesława Prusa 2, Warszawa.

Michał Jaworski, wiceprezes PIIT (Microsoft), przekonuje, że "wyniki są dość interesujące/frapujące/zaskakujące/ciekawe (niepotrzebne skreślić)!"

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>