Czy telewizja zagraża demokracji?

2010-06-17 17:30
2010-06-17 19:00
Etc/GMT+2

Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Zakład Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w ramach programu „Obserwatorium wolności mediów w Polsce” zapraszają na wykład otwarty "Czy telewizja zagraża demokracji?" Osobiście uważam, że pytanie zawarte w tytule wykładu wydaje się interesujące z perspektywy edukacji medialnej. Wykład poprowadzi dr. Marek Kochan.

Informację na temat wykładu można znaleźć na stronach Obserwatorium: Czy telewizja zagraża demokracji? Zaproszenie na wykład otwarty. Wykład odbędzie się 17 czerwca 2010 r. o godz. 17:30 w nowym budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66, sala A 3.

Zaproszony do wygłoszenia wykładu prelegent jest absolwentem Instytutu Dziennikarstwa i Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, stypendystą Rządu Republiki Włoskiej na Uniwersytecie w Padwie oraz pracownikiem Instytutu Dziennikarstwa UW.

Komentarz do wykładu wygłoszą:

red. Maciej Wierzyński – dziennikarz, pracował w "Przeglądzie kulturalnym", w "Polityce", w "Kulturze" oraz w Telewizji Polskiej. Od stycznia 2005 r. został zastępcą dyrektora ds. strategii w telewizji TVN24. Od 2006 r. prowadzi własny magazyn Horyzont o sprawach międzynarodowych.

Maciej Strzembosz – scenarzysta, producent filmowy, prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Członek Komitetu Obywatelskich Mediów Publicznych, opracowujący projekt nowej „ustawy medialnej”.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>