Nowa ustawa o podpisach elektronicznych - multimedia w edukacji prawnej

Klatka z klipu z wystąpienia dr SzostkaWydaje się, że w Sieci będzie coraz więcej materiałów multimedialnych związanych z prawem. Nie wiem czy ten trend się utrzyma (ponieważ rozumiem również, że prowadzący wykład czasem mogą mieć pewne obiekcje wobec publikowania ich wystąpienia w Sieci). Dla zainteresowanych tematem podpisu elektronicznego jest wykład dr Dariusza Szostka o nowej ustawie o podpisach.

Prezentacja odbyła się w ramach spotkań tematycznych dotyczących wpływu nowych technologii na prawo, które organizuje Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej we Wrocławiu. W czasie tej prezentacji, która była pierwszym z zaplanowanych spotkań, dr Dariusz Szostek przedstawił projekt, o którym pisałem ostatnio w tekście Uwagi do projektu ustawy o podpisach do 30 listopada. Dr Szostek na razie ma "specyficzne podejście" do projektu ustawy: zakłada, że trzeba jeszcze nad nim trochę popracować. Zachęcam do obejrzenia i wysłuchania wykładu:


Nagranie wystąpienia dr Dariusza Szostka opublikował Rafał Cisek w serwisie Vimeo (pozdrawiam serdecznie i dziękuję za informacje o publikacji). Na obejrzenie prezentacji należy przeznaczyć 58 minut. Wykład odbył się 14 stycznia 2009 r.

W planach spotkań CBKE są kolejne wykłady:

  • 04.03.2009 r. godz. 15:00 sala 2.05 D - "Charakter prawny umowy licencyjnej" - Dr Zbigniew Okoń
  • 04.2009 r. godz. 15:00 sala 2.04 D - Dr Marek Świerczyński
  • 05.2009 r. godz. 15:00 sala 2.04 D - Dr Przemysław Polański

Rozumiem, że nagranie z wykładów dostępne będzie online.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Aktualny terminarz Spotkań

Aktualny terminarz Spotkań tematycznych jest dostępny na stronie www.cbke.prawo.uni.wroc.pl

Pan dr Z. Okoń będzie miał wykład 04.03.2009 r. o godz. 16:30

Za modyfikację planu - w imieniu organizatorów - bardzo przepraszam.

Anna Zalesińska (doktorantka CBKE)

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>