Przydałoby się wsparcie rozwoju serwisu na temat orzecznictwa

Tomek Rychlicki postanowił zbudować serwis internetowy, który gromadziłby otwartą bazę danych z orzecznictwem sądowym z zakresu prawa własności intelektualnej oraz prawa "nowych technologii". W założeniu jest to projekt "otwarty", a to znaczy, że każdy, kto będzie chciał się zaangażować w jego rozwój będzie mógł też uzyskać własną kopie zgromadzonych materiałów.

Serwis dostępny jest pod adresem orzecznictwo.net, zaś Tomek zaprasza do współtworzenia serwisu wszystkich zainteresowanych - zarówno studentów prawa jak i prawników. A wyzwanie jest nietrywialne, ponieważ trzeba śledzić orzecznictwo polskie, unijne jak i orzecznictwo amerykańskie. Przydałoby się również wsparcie programistyczne (dziś ten serwis działa na silniku Wordpress, a orzecznictwo "wrzucane" jest w kolejne kategorie - taksonomie).

Gdyby się objawił jakiś pasjonat (a nie tylko osoba, która przy okazji chciałaby zyskać sławę i chwałę), to - jak mi pisze Tomek - będzie mile widziany w zespole.

Baza jest bezpłatna, a praca nad jej rozwojem - społeczna.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Niestety z braku czasu nie

Niestety z braku czasu nie będę mógł brać czynnego udziału w tworzeniu bazy, popieram jednak inicjatywę i będę ją śledził.

Do autora: przydałoby się na stronie głównej bazy dać odnośnik do RSS (obecnie trzeba dopisać sobie /rss/ w adresie) - dzięki temu każdy mógłby szybko zostać powiadomiony o nowym orzeczeniu.

Jakiego rodzaju wsparcie

BoBsoN's picture

Jakiego rodzaju wsparcie programistyczne jest potrzebne?

Pomoc programistyczna

Jeśli chodzi o wsparcie programistyczne jestem w stanie pomóc w tworzeniu serwisu.
W razie chęci skorzystania z niej proszę o kontakt pod podanym adresem e-mail (slawekl@gmail.com), lub poprzez komunikatory protokołu XMPP (Jabber) - identyfikator taki sam jak podany adres e-mail.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>