Kontakty z ZUS: przed nami kolejna nowelizacja ustawy o informatyzacji

Projekt nowelizacji ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne, który będzie przewidywał "korzystne dla firm rozwiązania", ma trafić do Sejmu podczas najbliższego posiedzenia. A chodzi oczywiście o możliwość korzystania w rozliczeniach z ZUS z podpisu elektronicznego, któremu nie można nazwać "bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu" (por. Kontakty z ZUS: zespół międzyresortowy zastanawia się nad "okresem przejściowym").

Stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, p. Dariusza Bogdana, opublikowano w dzienniku Polska (nie widzę artykułu na stronie internetowej dziennika, ale opublikowano go na str. 3 dzisiejszego papierowego wydania).

Na stronie Ministerstwa Gospodarki nie widzę również komunikatu dotyczącego projektowanej nowelizacji. Być może po prostu nie potrafię szukać.

Przeczytaj również: Tik, tak, tik, tak, przedsiębiorcy w kontaktach z ZUS i podpis.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Coraz czesciej zastanawiam

Coraz czesciej zastanawiam sie jaki ma sens dzial "informatyzacja" i ustawa o informatyzacji w takim ksztalcie jak obecnie.

Coraz czesciej mysle, ze pomysl polaczenia info z dzialem lacznosc nie byl taki do konca kretynski jak go nazywal p Pietak

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>