Teraz czas na oferty w przetargu na pracownie multimedialne dla bibliotek szkolnych
Arbitrzy uznali, że uchybienia w przetargu na pracownie informatyczne dla szkolnych bibliotek są mało istotne. Problem związany był w umieszczeniu w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia wymogu wskazania nazwisk i kwalifikacji osób, które miałyby wykonać usługę. Zamówienie zaś dotyczy dostaw sprzętu, nie zaś usług, zatem wymogu tego nie powinno się stawiać. Broniąc zamówienia Ministerstwo Edukacji Narodowej argumentowało, że zaszła "oczywista omyłka".
Rzeczpospolita w tekście Przetarg na pracownie internetowe jednak ważny relacjonuje: "MEN broniło się, przekonując, że doszło do oczywistej omyłki. - Jej oczywistość wynika z faktu, że przedmiotem zamówienia są dostawy, a nie usługi -zapewniali pełnomocnicy resortu. - Omyłka ta nie powinna skutkować konsekwencjami dla wykonawców przystępujących do przetargu - tłumaczyli, dlaczego badali wnioski o dopuszczenie do przetargu, pomijając wymóg dotyczący listy nazwisk."
Ministerstwo wygrało wszystkie postępowania, które rozpoczęły się czterema rozstrzyganymi potem przez arbitrów odwołaniami: sygn. UZP/ZO/0-885/07, 0-887/ 07, 0-888/07, 0-893/07. W przetargu chodzi o dostawę sprzętu do 4838 internetowych centrów multimedialnych, które pojawią się w szkolnych bibliotekach. Szacunkowa wartość zamówienia to 76 mln zł.
Po rozstrzygnięciu odwołań wykonawcy będą teraz składać oferty.
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>