Skład II kadencji Rady Informatyzacji

Na podstawie art. 17 ust. 7 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2005 r., Nr 64, poz. 565, z późn. zm.) Pan Janusz Kaczmarek, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, spośród osób zgłoszonych przez odpowiednie podmioty, dokonał wyboru i powołał członków Rady Informatyzacji na lata 2007-2009.

W skład Rady Informatyzacji II kadencji na lata 2007-2009 wchodzą następujące osoby:

  1. Prof. Zdzisław Szyjewski, Przewodniczący, Polskie Towarzystwo Informatyczne
  2. Jerzy Nowak, Zastępca Przewodniczącego, Polskie Towarzystwo Społeczeństwa Informacyjnego
  3. Olaf Gajl, MNiSW
  4. Włodzimierz Marciński, MSZ
  5. Mariusz-Orion Jędrysek, MŚ
  6. Tomasz Nowakowski, MRR
  7. Eugeniusz Wróbel, MT
  8. Nikodem Bończa Tomaszewski, Archiwa Państwowe
  9. Janusz Sitkowski, Polski Komitet Normalizacyjny
  10. Tomasz Schweitzer, Polski Komitet Normalizacyjny
  11. Jan Maciej Czajkowski, Unia Metropolii Polskich
  12. Krystyna Nowak, Związek Województw RP
  13. Sławomir Kopeć, Związek Województw RP
  14. Rudolf Borusiewicz, Związek Powiatów Polskich
  15. Paweł Tomczak, Związek Gmin Wiejskich RP
  16. Henryk Krawczyk, Politechnika Gdańska
  17. Zbigniew Nahorski, Instytut Badań Systemowych PAN
  18. Roman Wantoch-Rekowski, WAT
  19. Wacław Iszkowski, PIIT
  20. Jarosław Tworóg, KIGEiT
  21. Krzysztof Głomb, Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”

Serdecznie gratuluję wybranym.

Podobne doniesienia i komentarze gromadzę w dziale informatyzacja niniejszego serwisu.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Wielka szkoda

Wielka szkoda ze nie znalazl sie Pan w gronie czlonkow Rady II kadencji. Gdy czyta sie protokoly posiedzen Rady widac ze byl Pan bardzo aktywnym jej czlonkiem

Nieporozumieniem jest dla mnie umieszczanie w Radzie politykow - a takimi (z caluym szacunkiem) sa podsekretarze stanu w urzedach

Nie trzeba być w Radach, by działać :)

Odnośnie sekretarzy stanu napiszę może, że to z ustawy wynikają pewne parytety, których Minister musi się trzymać w procesie wyboru Członków Rady. Tym razem była duża konkurencja :)

Zacytuję tu może list, który wysłałem na listę dyskusyjną Internet Society Poland, który to list był odpowiedzią na zadane na liście pytanie "A czemu Vagli nie ma?":

W gronie wybranych są osoby które reprezentują bardzo duży dorobek i doświadczenie. Jako kandydat zgłoszony przez ISOC Polska serdecznie gratuluję wybranym. Przed Radą Informatyzacji kolejnej kadencji będzie prawdopodobnie stało zadanie opiniowania Planów Informatyzacji Państwa, które co rok, krocząco, będą modyfikowane. Sądzę, że Internet Society Poland będzie mogło nadal brać udział w dyskusji środowiskowej, związanej z informatyzacją państwa. Robiliśmy to wcześniej, możemy robić dalej :)

Zeszłoroczny wybór do Rady Informatyzacji I kadencji (gdzie zastąpiłem prof. dr. hab. inż. Ryszarda Tadeusiewicza) uważam za duże wyróżnienie. Proszę pamiętać, że ja mam raptem 33 lata.

Na mocy ustawy stowarzyszenia reprezentowane są w Radzie przez trzy osoby, w tym co najmniej jedną posiadającą stopień naukowy albo tytuł naukowy.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

z calym szacunkiem

Ale umieszczenie na stanowisku wiceprzewodniczacego kogos z malo znanego stowarzyszenia w miejsce silnej merytorycznie osoby reprezentujacej wielka organizacje non profit (musi budzic komentarze

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>