Ambasada Szwecji w Second Life

Życie nam się wirtualizuje. Do dotychczasowych doniesień gromadzonych w dziale gry trzeba dopisać kolejne. Szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych postanowiło "otworzyć" ambasadę w grze Second Life. To pierwsza tego typu inicjatywa w skali globalnej.

O pomyśle pisze Gazeta.pl za tygodnikiem "Spiegel": "Wirtualne przedstawicielstwo ma promować kraj wśród młodych ludzi z całego świata. Awatarowie ambasadorów będą informować potencjalnych turystów o szwedzkich atrakcjach turystycznych i przepisach wizowych".

Tak naprawdę, to depeszę opublikował Reuters. wirtualna ambasada ma się nazywać "House of Sweden" i być wzorowana na nowej ambasadzie otworzonej przez Szwedów w Washingtonie. Z innych źródeł można dowiedzieć się, że Szwecja negocjuje teraz z Gertem Wingårdhem, architektem, który zaprojektował prawdziwy budynek. Chodzi o to, by można było ten projekt wykorzystać w wirtualnym świecie.

Przy okazji Reuters nie omieszkał dodać, że agencja prowadzi w tej grze wirtualne biuro newsów. Ciekawe, czy zdarzają im się takie sytuacje jak ta, która przydarzyła się niedawno w czasie wywiadu prowadzonego w wirtualnej siedzibie CNet (por. Prawa autorskie do awatara i UFO).

Czytaj również:

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Teraz wystarczy już tylko

Teraz wystarczy już tylko odliczać dni do tego aż prawo ze świata rzeczywistego zacznie obowiązywać w świecie wirtualnym. Już w końcu były przypadki pozywania za oszustwo w grze wirtualnej....
Ciekawe z resztą jak miało by to wyglądać. Taka gra jest przecież utworem z którego sposób korzystania jest wyznaczony przez licencje (bądź regulamin będący załącznikiem takiej licencji).
W takim wypadku mowa by była o oszustwie wewnątrz utworu...
Wniosek: Drżyjcie wszyscy złoczyńcy z dzieł literackich...i was dosięgnie prawo:)

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>