Aresztowany admin Redwatch

Niedawno pisałem, że policja rozpoczęła zatrzymania osób związanych internetowym serwisem sygnowanym przez Krew i Honor. Wczoraj podano informację, że wrocławski Sąd Rejonowy aresztował 37-letniego mieszkańca Świnoujścia podejrzanego m.in. o aktualizowanie i administrowanie strony internetowej "redwatch", zawierającej treści faszystowskie.

PAP: "Mężczyznę zatrzymali wrocławscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością internetową. Według policji, mężczyzna m.in. aktualizował informacje pojawiające się na stronie i umieszczał na niej nazwiska osób związanych z organizacjami lewicowymi lub mniejszościami seksualnymi."

Nadal trwa akcja zatrzymywania osób, Policja zabezpiecza komputery, którymi się teraz będą zajmowali biegli. Aresztowanemu 37-latkowi postawiono zarzuty "podżegania do nienawiści rasowej, złamania ustawy o ochronie danych osobowych oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Czytaj również:

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

I kolejny aresztowany

VaGla's picture

Policja zatrzymała, a wrocławski sąd aresztował kolejną osobę podejrzaną m.in. o pomoc w redagowaniu strony internetowej "redwatch". Jest nim 21-letni Bartosza B., mieszkaniec Słupska. Postawiono mu zarzuty "propagowania faszyzmu, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz złamanie ustawy o ochronie danych osobowych" - jak pisze Onet:

Według policji, zadaniem Bartosza B. było tłumaczenie tekstów z języka polskiego na angielski oraz ewentualne korekty związane ze stylistyką i ortografią. Ze względu na biegłą znajomość języka angielskiego, utrzymywał również kontakt z administratorami amerykańskimi i pośredniczył w przekazywaniu informacji Andrzejowi P., tłumacząc korespondencję dotyczącą tej witryny.

--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>