Redwatch: rozpoczęto zatrzymania

Po jednym z incydentów związanych szykanami wobec osób znajdujących się na liście Redwatch - policjanci z grupy do walki z przestępczością internetową dolnośląskiej komendy wojewódzkiej rozpoczęli śledztwo i teraz zaczynają się aresztowania.

Gazeta.pl: "Wrocławska policja rozpoczęła wielką akcję przeciwko faszystom. Teraz w całej Polsce zatrzymywane są osoby współpracujące z organizacją "Krew i Honor", która na swojej stronie internetowej zamieściła nazwiska osób ze środowisk lewicowych, antyfaszystowskich i antyrasistowskich. Do środowego wieczoru zatrzymano cztery osoby. - Akcja ciągle trwa, możliwe, że zatrzymanych będzie więcej - mówi oficer policji. - Wszyscy to skinheadzi..."

Więcej na temat tej sprawy:

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>