wydarzenia
Od pewnego czasu cztery ogólnopolskie dzienniki działające w ramach Izby Wydawców Prasy, prowadzą akcję "Szanuję, nie kopiuję". Właśnie w ramach tej akcji organizowane jest seminarium pt. "Internet - pole rozwoju gospodarki, czy przestrzeń poza prawem?". Patronami seminarium jest Business Center Club, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Są też partnerzy merytoryczni: Salans, Plagiat.pl oraz Izba Wydawców Prasy. Głównym tematem projektowanego seminarium ma być... dozwolony użytek.
O tym, że Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji zadała kandydatom na urząd Prezydenta RP szereg pytań o szeroko ujęte "społeczeństwo informacyjne", pisałem w tekście Organizacje pozarządowe pytają kandydatów.... Kandydaci (ich sztaby?) odpowiedzieli na przesłane ankiety i PIIT chce ogłosić wyniki przeprowadzonego badania. Okazją do tego będzie konferencja prasowa "Cyfrowy Prezydent Polski" - prezentacja wyników ankiet przesłanych przez kandydatów. W trakcie tej konferencji PIIT spróbuje odpowiedzieć na pytania: z jakich nowoczesnych technologii korzystają kandydaci oraz co zrobią dla cyfrowej Polski?
Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Zakład Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w ramach programu „Obserwatorium wolności mediów w Polsce” zapraszają na wykład otwarty "Czy telewizja zagraża demokracji?" Osobiście uważam, że pytanie zawarte w tytule wykładu wydaje się interesujące z perspektywy edukacji medialnej. Wykład poprowadzi dr. Marek Kochan.
Ponieważ w piątek dojdzie prawdopodobnie do wyboru nowego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a trzy organizacje społeczne uruchomiły już jakiś czas temu Monitoring kandydatów, to warto zaprosić czytelników na spotkanie, które odbędzie się w środę, 23 czerwca, w sali konferencyjnej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Spotkanie realizuje ideę "przesłuchania obywatelskiego" kandydatów na ważne, wybieralne stanowiska państwowe.