wydarzenia

Wybierz warunki filtru wydarzeń
Wybierz rodzaj wydarzeń
Wtorek Czerwiec 16, 2009
początek: 10:00
End: 17:00

Centrum Badań i Edukacji Prawno - Informatycznej, Podyplomowe Studium Ochrony Informacji Niejawnych i Danych Osobowych oraz Katedra Prawa Informatycznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zapraszają na konferencję pt. "Bezpieczeństwo w Internecie".

Poniedziałek Czerwiec 22, 2009
początek: 12:00
End: 14:30

W prowadzonym przeze mnie serwisie jest dział poświęcony Biuletynom Informacji Publicznej. Trochę z tymi BIP-ami jest problemów, bo generalnie są ubogi w treści, niespójne, nie ma się nimi kto zaopiekować, czasem są wykorzystywane jako "zaplecze" dla pozycjonerów i innych mistrzów SEO. Miało być lepiej, bo przecież miała być poważna, gruntowna nowelizacja rozporządzenia MSWiA w sprawie BIP, ale na razie utrzymuje się kosmetyczna, "prowizoryczna" nowelizacja z 2007 roku. W międzyczasie MSWiA dogaduje się z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, by ten ostatni przejął pieczę nad biuletynami... Jednym słowem coś się dzieje, ale dość powoli.

Czwartek Lipiec 2, 2009
początek: 19:00
End: 20:30

Fundacja Panoptykon i portal PolskaLiberalna.net zapraszają na dyskusję w ramach cyklu "Spotkania Liberałów", a zatytułowaną "Społeczeństwo nadzorowane: czy mamy kontrolę nad systemami nadzoru?". Rozmawiać będą: Katarzyna Szymielewicz (Fundacja Panoptykon), Adam Ostolski (Krytyka Polityczna), Piotr Waglowski (portal VaGla.pl) i Jerzy Jachowicz (Dziennik). Moderatorem dyskusji będzie Marcin Celiński (portal PolskaLiberalna.net).