Konferencja: "Bezpieczeństwo w Internecie"

2009-06-16 10:00
2009-06-16 17:00
Etc/GMT+2

Centrum Badań i Edukacji Prawno - Informatycznej, Podyplomowe Studium Ochrony Informacji Niejawnych i Danych Osobowych oraz Katedra Prawa Informatycznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zapraszają na konferencję pt. "Bezpieczeństwo w Internecie".

Konferencja odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Wóycickiego 1/3, sala 106. Udział w konferencji jest nieodpłatny. Niezbędna jest elektroniczna rejestracja, której należy dokonać do dnia 7 czerwca 2009 r. przy wykorzystaniu formularza umieszczonego na stronie konferencyjnej.

Wśród zaproszonych gości są pracownicy naukowi zajmujący się problematyką ochrony danych osobowych i informacji niejawnych oraz praktycy z doświadczeniem zawodowym w zakresie tematyki Podyplomowego Studium Ochrony Informacji Niejawnych i Danych Osobowych. W Konferencji wezmą również udział absolwenci Studium i słuchacze obecnie trwającej trzeciej edycji Studium.

Dostępny jest również Program konferencji (PDF)

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>