Forum ogólne

jak zebrać poparcie przez int. aby głosy były ważne

Witam
chcę napisac list otwarty do przezydenta miasta w sprawie przedłuzenia pracy
żłobków.Sama pracuję i nie jestenm w stanie wystawać codziennie na ulicach
zbierając podpisy.Chce wrzucic ten list na forum i zebrać ta drogą podpisy
lub oswiadczenia innych rodziców.Jak to zrobic aby miało to moc prawna a
oswiadczenia były prawomocne.
Katarzyna

mały książę i dziewczyna oskarżona o posiadanie pornografi dziecięcej

"...jeśli zaproponować zmianę to w uzasadnieniu trzeba by wykazać, że penalizacja pochwalania pedofilii jakkolwiek jest ograniczeniem wolności słowa, to jednak ze względu na ochronę życia i zdrowia małoletnich jest uzasadnionym ograniczeniem konstytucyjnych praw obywatelskich." - chciałbym skomentowac tę wypowieź ( w zasadzie fragment) Wydaje się mi ż ewłaśnie w przypadku tego typu zachowań złamanie czy uchylenie wolności słowa jest w pełni zasadne gdyż dotyczy ochrony małoletnich a więc osób nie posiadających pełnych praw obywatelskich a co z a tym idzie moim zdaniem będących w opiece państaw jako przyszłych pełnoprawnych obywateli mających budować przyszłość tegoż państwa zgodną z prawem karnym, moralnym i ludzkim - nie można więc dopuścić do tego, aby osoby te zostały w jakikolwiek sposób zdemoralizowane, czy też skrzywdzone ( "uszkodzono" by ich "kręgosłup" moralny) przez czyny czy też treści nasuwające skojarzenia sprzeczne z obowiazującym prawem, nawet jeżeli są one li tylko wypowiedzią- słowem myśli autora. Jednak jak przeczytałem w otoczce trafiającej do wybranej konkretnej grupy - w tym przypadku dzieci ( nie widziałem strony- jednakże pisze się, że jest wymodelowana na wzór dziecięcych stron - pastelowe kolory i inne atrybuty zachęcające dzieci do oglądania strony, a więc być może do zaakceptowania jej treści) Nie mogę zgodzić się z wypowiedzią Hipcia - tworzenie precedensu zgody chociażby na rozgraniczenie pedofilii na negatywną i pozytywną jest błędem językowym - wyraz "pedofilia" ma z góry zabarwienie pejoratywne - Pedofilia - to słowo nosi w sobie negatywny ładunek. Tworzący stronę "Misiaczek" pomylił miłość do dzieci z czymś dokładnie odwrotnym - lub też manipuluje uczuciami odwiedzających stronę - właśnie dzieci - tak aby wyraz ten nie kojarzył się tymże negatywnie. Dlatego też zacytowana wypowiedź na początku tekstu - ma pełne zastosowanie tzn.: uważam że takie rozwiązanie prawne

Przedłużanie ważności domeny w az.pl

Witam ! Mam następujący problem.Zapłaciłem za przedłużenie ważności domeny globalnej w az.pl w terminie przed jej wygaśnięciem.Domena nie została przedłużona i wygasła, chociaż pieniądze znalazły się na koncie az w wymaganym czasie z adnotacją w treści przelewu, za co jest on wykonany.Tłumaczenie ich jest w skrócie następujące : doładowałem tylko swoje konto u nich, a nie przedłużyłem ważności tej domeny, co powinienem samodzielnie uczynić.Nie obchodzi ich co kto do nich wpłaca i za co.Kolega, który zrobił przelew twierdzi mimo wszystko, że wykonał krok następny " przedłuż domenę", a zawiódł prawdopodobnie system.W bazie whois był widoczny komunikat, że domena wygasa w 2006 roku, czyli sądziłem, że została przedłuzona ( az twierdzi, że to nic nie znaczy ).Czy wpłacając pieniądze na ich konto, wysyłając przelew z informacją < opłata za przedłuzenie ważności domeny > powinienem oczekiwać, że przedłużą wazność domeny, czy samemu pilnować, aby nie wygasła ?

Spotkania warszawskiej loży?

A może by tak zacząć regularnie robić spotkania dyskusyjne poświęcone poruszanym tu tematom? Takie spotkania w "realu"... Dałoby się na pewno znaleźć salę (np. na Uniwersytecie).. BTW - w ISOC Polska robimy takie spotkania wraz z PTI w ramach Klubu informatyka... A takie spotkania "Loży warszawskiej" poświecone stricte prawu nowych technologii i bardziej generalnie - prawnym aspektom społeczeństwa informacyjnego.. To by było coś.. Powiedzmy - w ostatni czwartek miesiąca... ;)

Włamanie ... i co dalej ?

Co zrobić, gdy nastąpiło włamanie na stronę www i wiem z jakiego adresu IP, gdzie coś takiego należy, powinno się zgłaszać?

14 lat minęło

IDG odnotowuje, iż wczoraj minęło 14 lat od przesłania pierwszej wiadomości za pomocą połączenia TCP/IP pomiędzy Rafałem Pietrakiem (Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego) a Janem Sorensenem, szefem Ośrodka Komputerowego Uniwersytetu Kopenhaskiego.

test

czy działa przynajmniej poprawnie

testuje forum

hmm.... czy to forum musi być promowanie na pierwszej stronie?