Internet w postępowaniach o zatwierdzenie tabel wynagrodzeń
Jak wiadomo - pod koniec zeszłego roku wybrano skład Komisji Prawa Autorskiego nowej kadencji. Zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych - do zadań KPA należy m.in. rozpatrywanie spraw o zatwierdzanie i zmianę zatwierdzonych tabel wynagrodzeń za korzystanie z utworów lub przedmiotów praw pokrewnych. Teraz zaś na stronach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowano ogłoszenia o wszczęciu siedmiu postępowań w sprawie o zatwierdzenie tabel wynagrodzeń.
Ogłoszenie pierwsze dotyczy wszczęcia postępowania w sprawie o zatwierdzenie tabel wynagrodzeń na wniosek Związku Artystów Wykonawców STOART. Tu chodzi o zatwierdzenie tabel wynagrodzeń za korzystanie z artystycznych wykonań utworów muzycznych i słowno-muzycznych na następujących polach eksploatacji: nadawanie; reemisja; nadawanie w Internecie (webcasting); publiczne udostępnienie utrwalenia artystycznego wykonania w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym; najem; wyświetlanie; zwielokrotnienie (pole eksploatacji odtwarzanie zostało wyłączone do postępowania przed odrębnym zespołem orzekającym).
Drugie - dotyczy postępowania w sprawie o zatwierdzenie tabel wynagrodzeń na wniosek Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP. Tu chodzi o zatwierdzenie tabel wynagrodzeń artystów wykonawców utworów muzycznych i słowno-muzycznych SAWP za korzystanie z artystycznych wykonań utworów muzycznych i słowno-muzycznych na następujących polach eksploatacji: nadawanie; reemisja; publiczne udostępnienie artystycznego wykonania w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym; zwielokrotnienie; wyświetlanie; najem i dzierżawa (pole eksploatacji odtwarzanie zostało wyłączone do postępowania przed odrębnym zespołem orzekającym).
Trzecie - dotyczy postępowania w sprawie o zatwierdzenie tabeli wynagrodzeń na wniosek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Tu chodzi o zatwierdzenie tabeli wynagrodzeń dla współtwórców utworów audiowizualnych z tytułu nadawania utworu w telewizji lub poprzez inne środki publicznego udostępniania utworów.
Czwarte - dotyczy postępowania w sprawie o zatwierdzenie tabel wynagrodzeń na wniosek Związku Producentów Audio Video. Tu chodzi o zatwierdzenie tabel wynagrodzeń za korzystanie z przedmiotów praw pokrewnych w zakresie praw do fonogramów i wideogramów muzycznych na polach eksploatacji: nadawanie, reemitowanie oraz nadawanie w Internecie (webcasting) (pole eksploatacji odtwarzanie zostało wyłączone do postępowania przed odrębnym zespołem orzekającym).
Piąte - dotyczy postępowania w sprawie o zatwierdzenie tabel wynagrodzeń na wniosek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS o zatwierdzenie tabeli stawek wynagrodzeń autorskich za reemisję utworów.
Szóste - dotyczy postępowania w sprawie o zatwierdzenie tabel wynagrodzeń na wniosek Stowarzyszenia Filmowców Polskich zatwierdzenie tabeli wynagrodzeń za korzystanie z utworów i przedmiotów praw pokrewnych na polu eksploatacji „reemisja w sieciach kablowych”.
Siódme - dotyczy postępowania w sprawie o zatwierdzenie tabel wynagrodzeń na wniosek Stowarzyszenia Autorów ZAiKS o zatwierdzenie tabeli stawek wynagrodzeń autorskich za nadawanie utworów przez nadawców telewizyjnych oraz tabeli stawek wynagrodzeń autorskich za wykorzystanie utworów w utworach audiowizualnych w zakresie ich wyświetlania, zwielokrotniania (reprodukowania) na nośnikach dźwięku i obrazu oraz najmu egzemplarzy.
Jak widać w części tych postępowań wprost wymieniono "internet".
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>
Niestety od soboty
Niestety od soboty (03.09.2011) do tej pory (05.09.2011) nie mam możliwości spojrzenia na przytoczone przykłady Your request for http://www.mkidn.gov.pl/ could not be fulfilled, because the connection to www.mkidn.gov.pl (91.209.141.26) could not be established
Nie wiem czy to jest mój problem spowodowany przez ISPa czy tylko pewna niezgodność z rozporządzeniem MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej, par. 21, ust. 2.
http://www.bip.gov.pl/articles/view/42
A swoją drogą czy określenie "nie powinien" nie oznacza przypadkiem, że "może"?