Info-Star za propagowanie prawa teleinformatycznego

Statuetka Info-StarDzień 17 maja jest celebrowany jako Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego. Wcześniej obchodziliśmy w tym dniu Światowy Dzień Telekomunikacji i po zmianie nazwy przedstawiciele branży telekomunikacyjnej byli trochę smutni. Wiadomo - "zabrano" im święto. Być może dlatego ITU nadal stara się świętować Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. W Polsce z okazji obchodów tego święta odbyło się wiele imprez, debat i konferencji. Kulminacją obchodów była dzisiejsza Gala Społeczeństwa Informacyjnego, która odbyła się na Zamku Ujazdowskim w Warszawie. W trakcie Gali rozdano wyróżnienia Info-Star oraz Infostat. Dostałem statuetkę Info-star w kategorii Propagowanie prawa teleinformatycznego. 17 maja to również moje urodziny. Przyznanie wyróżnienia w taki dzień to miły gest ze strony Kapituły.

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego obchodzony jest na pamiątkę utworzenia w dniu 17 maja 1865 r. obecnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Wyspecjalizowana organizacja ONZ - ITU - nie powstała od razu. Najpierw powstał Międzynarodowy Związek Telegraficzny, a potem, w 1932 roku, Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny. Włączono do niego po drodze jeszcze Międzynarodowy Związek Radiotelegraficzny. Konwergencja. Dziś rozwija się internet. W czasie Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego ONZ postanowiło zmienić nazwę święta (por. Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego ONZ 60/252 - Światowy Szczyt Społeczeństwa Informacyjnego).

Hasłem tegorocznych obchodów jest "Better city, better life with ICTs", czyli generalnie chodzi o to, by dzięki technologiom informacyjnym i telekomunikacyjnym miasto było lepszym miejscem do życia. ONZ propaguje tą ideę na całym świecie, ale głównie w Szanghaju, na Shanghai World Expo 2010...

Info-Star 2009
W trakcie Wielkiej Gali Społeczeństwa Informacyjnego wręczono mi statuetkę Info-Star w kategorii Propagowanie prawa teleinformatycznego. Obok mnie nominację do otrzymania tego wyróżnienia otrzymali mec. Marcin Maruta oraz Jarosław Mojsiejuk. Prawda jest taka, że od obu z nich wiele się uczę i za to chciałem im niniejszym podziękować.

Konkurs Inf-Star organizowany jest od 1993 roku i tym samym jest to bodaj najstarszy środowiskowy konkurs branży ICT w Polsce (Info-Star ma również hasło w Wikipedii).

A jutro trzeba znów zmagać się z prozą życia.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

s/Kumulacją/Kulminacją/

s/Kumulacją/Kulminacją/ - kumulacją obchodów to by ta gala była, jakby było dużo obchodów skumulowanych w jednej gali, so to say.

Całkiem słusznie

VaGla's picture

Całkiem słusznie. Poprawiłem. Dziękuję.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

gratulacje

Panie Piotrze!

dla mnie "kategoria" też brzmi lepiej niż "dziedzina" uwieczniona na statuetce

MAP1 vs Forumprawne.org

Dzieje się coś bardzo ciekawego:

Michał Okonek (Map1) doprowadza do zablokowania wątku "pozew za wykorzystanie fragmentu mapy"

Jeszcze około 9:00 pod linkiem były jeszcze opublikowane:
a) zażalenie na postanowienie sądu
b) odpowiedź na zażalenie
b) odpowiedź na pozew

jakby ktoś był zainteresowany, to mam na dysku. Ciekawa lektura.

No i z niecierpliwością oczekuję artykułu Vagli na temat tej sprawy, dlatego umieszczam ten komentarz w blogu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>