1% podatku dla Fundacji Nowoczesna Polska

Jeden procent podatku na OPPZ końcem kwietnia minie termin rozliczenia podatku dochodowego za 2009 rok. Jedni mają to już za sobą, inni jeszcze się nie rozliczyli. Jeśli macie to Państwo dopiero przed sobą, to - jako nowy Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska - zachęcam Państwa do przekazania 1% podatku na rzecz tej właśnie organizacji pożytku publicznego. Wystarczy wpisać w formularzu PIT następujące dane: Fundacja Nowoczesna Polska, KRS 0000070056. Uzyskane w ten sposób fundusze zasilą rozwój szkolnej biblioteki internetowej Wolne Lektury.

Rozwijamy się tylko dzięki pomocy wolontariuszy i darczyńców. Dzięki 1% Twojego podatku dodamy nowe lektury i nowe funkcjonalności. Co ważne, te pieniądze i tak nie zostaną w Waszych kieszeniach. Jeśli nie podarujecie ich Fundacji Nowoczesna Polska lub innej organizacji pożytku publicznego, to rząd zdecyduje, jak je wydać. Powiedzcie znajomym o możliwości przekazania 1% podatku i przekonajcie ich, że warto samodzielnie zadecydować, co stanie się z częścią Waszych podatków. Dzięki uzyskanym w ten sposób środkom biblioteka będzie jeszcze bardziej przydatnym i przyjaznym miejscem w sieci. Odwiedź strony projektu Wolne Lektury.

Jak przekazać 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Nowoczesna Polska? Wystarczy w swoim PIT-cie wpisać nazwę fundacji oraz nr KRS:

fragment zeznania rocznego PIT z wypełnionymi polami Nazwa OPP oraz Numer KRS

Dlaczego warto?

  • Mamy efekty: udostępniliśmy za darmo 1005 lektur
  • Ponad 100 000 osób miesięcznie korzysta z biblioteki
  • W 2010 roku uwolnimy 286 nowych utworów
  • Lektury są dostępne w wersji on-line i do wydruku
  • Nagrywamy darmowe audiobooki wybranych tekstów
  • Już wkrótce: wersja na e-papierowe czytniki książek
  • Jesteśmy niedochodową fundacją – organizacją pożytku publicznego

Fundację można wspierać finansowo nie tylko przy okazji rozliczenia podatków.

Kontakt z Fundacją Nowoczesna Polska:
ul. Marszałkowska 84/92 lok. 125, 00-514 Warszawa
email: fundacja @ nowoczesnapolska.org.pl
tel/fax: (22) 621-30-17

numer konta:
PKO BP S.A. IX Oddział Warszawa, 46 1020 1097 0000 7502 0001 6766

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Sprawozdanie roczne Fundacji Nowoczesna Polska

VaGla's picture

Przy okazji: Rada Fundacji przyjęła sprawozdanie roczne za 2009
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>