O tym, że Policjanci byli bardzo mili i uprzejmi

"Trzeba nadmienić fakt iż funkcjonariusze byli bardzo mili i uprzejmi, a jak donoszą inne osoby, pozwalali zgrać dane potrzebne na studia na zajęcia."

- Mateusz Harasymczuk w swojej relacji pt. Policja w akademikach Politechniki Poznańskiej, w której opisuje dzisiejszą akcję policjantów związaną z zatrzymaniem sprzętu studentów oraz przedstawieniem im zarzutów "nielegalnego udostępniania treści audio-video w akademickiej sieci DC".

Podobne komentarze gromadzę w dziale cytaty niniejszego serwisu.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

A co się dziwić jak przy

A co się dziwić jak przy wszystkich interwencjach tego typu cały czas słyszy się jak sprzęt się niszczy, kolokwia oblewa (bo materiały...), dane giną (a wiadomo, że zanim wrócą miną wieki, o ile wrócą w ogóle)...

Niespodziewana popularność

Serwer p. Harasymczuka przekroczył wykupiony transfer....

Zasada oportunizmu w praktyce

Zabawne - zatrzymano tylko osoby udostępniające 150+ GB. Ciekawe, czy dałoby się wyciągnąć średnią ze wszystkich nalotów na akademiki, może dałoby się wyznaczyć granicę dopuszczalności używania DC ;)

statystyki

Statystyczne podejście do wykrywalności i egzekwowalności prawa? ;) Niecnie to brzmi. ;>>>

Chyba przeoczyłam

Jakies zmiany w prawie. Czy takie rozpowszechnianie stało się ścigane z urzędu?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>