O ochronie konkurencji i planach UOKiK
"Priorytet na najbliższe lata to zwiększenie skuteczności wykrywania naruszeń prawa antymonopolowego. W konsekwencji może się okazać, że kontroli będzie więcej niż dotychczas. Planujemy zakup specjalnego oprogramowania, które ułatwi przeszukiwanie zasobów elektronicznych przedsiębiorców, m.in. twardych dysków. Podobne rozwiązania stosują już m.in. Holendrzy. Inwestycja w nowe środki ułatwiające przeszukania na pewno wpłynie na zwiększenie planowanych kontroli".
- Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, nowa Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wywiadzie opublikowanym w Gazecie Wyborczej, pt. UOKiK sięga po bat.
Na początku kwietnia Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel na stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Komunikat prasowy dotyczący tego wydarzenia dostępny jest na stronie UOKiK, pod tytułem: Zmiana na stanowisku Prezesa UOKiK. Tam również nota biograficzna nowej p. Prezes:
Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel od 21 czerwca 2007 roku pełniła funkcję wiceprezesa UOKiK nadzorując prace Departamentu Ochrony Konkurencji, Departamentu Prawnego i Orzecznictwa Europejskiego oraz Departamentu Nadzoru Rynku. Z Urzędem związana od 1998 roku.
Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel – doktor nauk prawnych i wieloletni wykładowca akademicki w zakresie regulacji wspólnotowych oraz antymonopolowych na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Handlowej, Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Autorka wielu publikacji z zakresu polskiego i wspólnotowego prawa ochrony konkurencji, w tym wydawnictw naukowych.
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>
Pozwolę sobie na uszczypliwość
I powiem że mam nadzieję że aplikacja jak zwykle nie będzie przystosowana do działania w środowisku heterogenicznym - niech się userzy Windowsa martwią - byle tylko nie zmuszali kontrolowanych do zainstalowania Windowsa żeby można było ich kontrolować bo to już chyba się pod Trybunał sprawiedliwości EU by się klasyfiowało.