O ochronie konkurencji i planach UOKiK

"Priorytet na najbliższe lata to zwiększenie skuteczności wykrywania naruszeń prawa antymonopolowego. W konsekwencji może się okazać, że kontroli będzie więcej niż dotychczas. Planujemy zakup specjalnego oprogramowania, które ułatwi przeszukiwanie zasobów elektronicznych przedsiębiorców, m.in. twardych dysków. Podobne rozwiązania stosują już m.in. Holendrzy. Inwestycja w nowe środki ułatwiające przeszukania na pewno wpłynie na zwiększenie planowanych kontroli".

- Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, nowa Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wywiadzie opublikowanym w Gazecie Wyborczej, pt. UOKiK sięga po bat.

Na początku kwietnia Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał Małgorzatę Krasnodębską-Tomkiel na stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Komunikat prasowy dotyczący tego wydarzenia dostępny jest na stronie UOKiK, pod tytułem: Zmiana na stanowisku Prezesa UOKiK. Tam również nota biograficzna nowej p. Prezes:

Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel od 21 czerwca 2007 roku pełniła funkcję wiceprezesa UOKiK nadzorując prace Departamentu Ochrony Konkurencji, Departamentu Prawnego i Orzecznictwa Europejskiego oraz Departamentu Nadzoru Rynku. Z Urzędem związana od 1998 roku.

Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel – doktor nauk prawnych i wieloletni wykładowca akademicki w zakresie regulacji wspólnotowych oraz antymonopolowych na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Handlowej, Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Autorka wielu publikacji z zakresu polskiego i wspólnotowego prawa ochrony konkurencji, w tym wydawnictw naukowych.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Pozwolę sobie na uszczypliwość

I powiem że mam nadzieję że aplikacja jak zwykle nie będzie przystosowana do działania w środowisku heterogenicznym - niech się userzy Windowsa martwią - byle tylko nie zmuszali kontrolowanych do zainstalowania Windowsa żeby można było ich kontrolować bo to już chyba się pod Trybunał sprawiedliwości EU by się klasyfiowało.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>