W sejmowej Komisji Infrastruktury o społeczeństwie informacyjnym

2008-05-27 11:00
2008-05-27 15:00
Etc/GMT+2

Sejmowa Komisja Infrastruktury ma wysłuchać kilku prezentacji, w tym dotyczących wykonania strategii regulacyjnej UKE, strategii szerokopasmowego dostępu do usług, etc. Jest też - co może nieco dziwić - prezentacja Koalicji na Rzecz Społeczeństwa Informacyjnego... Wcześniej tego dnia będzie mowa o Strategii i programu działania Rządu w zakresie wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej...

Wedle informacji na stronie Sejmu RP - posiedzenie komisji ma odbyć się 27 maja o godz. 13:00 (sala 22/bud. G)

W porządku obrad komisji znalazły się:

  • Rozpatrzenie Raportu UKE „Analiza wykonania strategii regulacyjnej” – informację przedstawia Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
  • Rozpatrzenie „Strategii regulacyjnej UKE na lata 2008-2010” – informację przedstawia Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
  • Rozpatrzenie informacji na temat „Strategii szerokopasmowego dostępu do usług społeczeństwa informacyjnego w Polsce na lata 2007 – 2013” – informację przedstawia Minister Infrastruktury.
  • „Priorytety działania środowiska informatycznego oraz bariery i możliwości rozwoju społeczeństwa informacyjnego” – prezentacja Koalicji na Rzecz Społeczeństwa Informacyjnego.

Na kolejnej stronie informacja o zaplanowanym na nieco wcześniejszą godzinę tego dnia posiedzeniu połączonych komisji (Komisji Infrastruktury oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu), w czasie którego ma być rozpatrzona informacja na temat Strategii i programu działania Rządu w zakresie wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

I dwa dni później

VaGla's picture

I jeszcze posiedzenie Komisji Kultury i Środków Przekazu, która się odbyć 29 maja (czyli dwa dni po powyżej przedstawionych posiedzeniach), o godz. 11:00 (sala 14/bud. G). Tematem posiedzenia ma być

  • Rozpatrzenie „Sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2007 roku” wraz z „Informacją o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2007 roku” (druk nr 376).

--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Mysle Panie Piotrze ze wielu

Mysle Panie Piotrze ze wielu z nas z ciekawoscia wysluchaloby tego co minister wlasciwy ds. informatyzacji ma do powiedzenia nt. punktu

„Priorytety działania środowiska informatycznego oraz bariery i możliwości rozwoju społeczeństwa informacyjnego” – prezentacja Koalicji na Rzecz Społeczeństwa Informacyjnego.

zwlaszcza w kontekscie omawianego tu konkursu - chyba ze to Koalicja jest tym think tankiem, ktory go wygral ...

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>