Tadeusz Jarmuziewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, z dniem 23 listopada 2007 r., powołał pana Tadeusza Jarmuziewicza na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Jak wiadomo - p. Jarmuziewicz będzie odpowiadzialny za "łączność" i z tej okazji pewnie już się szykują przeróżne delegacje i pielgrzymki, by nowego ministra odwiedzić (przed nami nowelizacja prawa telekomunikacyjnego). Gratuluje powołania.

Skoro były pytania o ministra Witolda Drożdża, który zastąpił ministra Bliźniuka w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (por. Witold Drożdż nowym Grzegorzem Bliźniukiem), to nauczony doświadczeniem od razu publikuję krótki biogram nowego ministra w Ministerstwie Infrastruktury:

Tadeusz Jarmuziewicz - urodzony 21 września 1957 roku w Piławie Górnej, wykształcenie: 1977 – 1982 Wyższa Szkoła Inżynierska w Opolu – Wydział Elektryczny.

Przebieg pracy zawodowej i politycznej:
1985 – 1997 – własna działalność gospodarcza – urządzenia słaboprądowe, wyposażanie inteligentnych budynków

1992 – 1994 – szef organizacji wojewódzkiej Kongresu Liberalno – Demokratycznego

1994 – 1998 – wiceprzewodniczący regionu, członek Prezydium Unii Wolności

1994 – 1997 – Radny Miasta Opola, szef komisji bezpieczeństwa publicznego

1996 – 1997 – Wiceprezes Zarządu Opolskiej Izby Gospodarczej

1997 – 2001 – Poseł na Sejm RP III Kadencji

2001 – współtwórca Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie

2001 – 2005 – Poseł na Sejm RP IV Kadencji

2002 – 2005 – Przewodniczący Poselskiego Zespołu ds Społeczeństwa Informacyjnego

2001 – wiceprzewodniczący regionu opolskiego Platformy Obywatelskiej

2005 – 2007 – Poseł na Sejm V Kadencji
Wiceprzewodniczący Komisji Infrastruktury
Przewodniczący podkomisji stałej ds. lotnictwa i gospodarki morskiej

W „gabinecie cieni” PO rzecznik ds. Infrastruktury
Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za działalność związaną z branżą infrastrukturalną

od 2007 – Poseł na Sejm VI Kadencji.

Sylwetka nowego ministra przewija się w różnych notatkach, opublikowanych w niniejszym serwisie (zresztą - nie pierwszy już raz gratuluje wyróżnienia p. Jarmuziewiczowi ;)...

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>