Finał Ogólnopolskiego Konkursu Itele©t

Zwycięzcą pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Prawa Telekomunikacyjnego, Prawa Własności Intelektualnej oraz Prawa Nowych Technologii (IT) - Itele©t został student IV roku Uniwersytetu Jagiellońskiego, p. Jacek Zimmer-Czekaj. Gratuluję. Laureat konkursu przedstawił rozwiązanie kazusu nr 3, tj. problem producenta aplikacji typu Web Application, chcącego dostarczać swym klientom aplikację PHP w postaci zaszyfrowanej, bez możliwości oglądania kodu źródłowego, bez prawa do rozpowszechniania i modyfikacji oprogramowania...

O konkursie pisałem wcześniej w notatce ITele©t: rozwiąż kazus, wygraj stypendium. Organizatorem konkursu było stowarzyszenie ELSA Poland, zaś konkurs polegał na rozwiązaniu jednego z trzech konkursowych kazusów z zakresu: prawa telekomunikacyjnego, prawa własności intelektualnej lub prawa nowych technologii (IT). Kazusy dostępne są na stronie organizatorów.

Jak dowiedziałem się od organizatorów - jury oceniło 32 prace spełniające założenia regulaminu. Organizatorzy uważają, że świadczy to o dużym zainteresowaniu studentów stosunkowo młodymi dziedzinami prawa, których dotyczyła tematyka konkursu. Brak aktów prawnych regulujących kompleksowo prawo własności intelektualnej czy prawo nowych technologii spowodował, że każdy z uczestników musiał wykazać się szeroką wiedzą prawniczą oraz rozeznaniem w zagadnieniach związanych z problematyką Internetu i rynku komunikacji elektronicznej.

Obok głównej nagrody przyznano trzy wyróżnienia. Autorami wyróżnionych prac są:

  • Ryszard Frelek (kazus nr 3), student V roku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Łukasz Goździaszek (kazus nr 2), student V roku Uniwersytetu Wrocławskiego oraz
  • Łukasz Słomczyński (kazus nr 2), student V roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wyróżnionym również serdecznie gratuluję.

Jednocześnie przypominam o Ogólnopolskim Konkursie na studium/artykuł z zakresu prawa nowych technologii organizowanym przez Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej (CBKE) (po. Konkurs z nagrodami dla piszących o prawie nowych technologii)

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

UJ ;)

Jagielloński rulez. Hehe. Żartuje (troszkę), ale cieszę się (bardzo) i gratuluje (serecznie). Bardzo fajny konkurs to był. Oby takich więcej.

Dziękuje za pomoc:)

Spora część informacji, jeśli nie większość, wykorzystanych przeze mnie do pisania pracy pochodziła z tego serwisu lub dotarłem do nic za jego pośrednictwem. Ze spokojem mogę stwierdzić że gdyby nie VaGla.pl nie miałbym szans na napisanie pracy:)
Jeszcze raz dziękuje:
Jacek Zimmer-Czekaj

Może się Pan zrewanżować :)

VaGla's picture

Nie przekazał Pan chyba autorskich praw majątkowych do swojego tekstu i jeśli uzna Pan to za celowe, to może się Pan zrewanżować. Może Pan gdzieś online opublikować nagrodzoną pracę (niekoniecznie tu, bo nie chce wyjść na "grabie", które działają tylko "do siebie", ale oczywiście służę serwisem i mieć taki zasób w bazie zawsze miło).

W każdym razie - jeszcze raz gratuluje Pańskiego sukcesu.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Niestety

Z przyjemnością zrewanżowałbym się tak małym kosztem, a wręcz całkiem sporą nobilitacją. Niestety wraz z pracą konkursową konieczne było przesłanie oświadczenia o przeniesieniu praw autorskich w tym w zakresie udostępniania w miejscu i czasie wybranym:(.
ELSA współorganizator konkursu ponoć ma opublikować cześć lub całość pracy. Jeżeli nie będą mieli takich planów, postaram się uzyskać zgodę na opublikowanie pracy tutaj. Liczę że nie powinno być problemów, jako że wartość przekazanych praw majątkowych raczej nie jest oszałamiająca;)
Jeszcze raz dziękuje.

No, no

Maltan's picture

i ja gratuluję wszechstronnych zdolności kol. Krecikowi. :-)

Pozdrawiam

Wojciech

Potwierdzam

Ja też muszę przyznać, że strona VaGla.pl bardzo pomogła w rozwiązaniu. Zresztą to na niej dowiedziałem się o konkursie.
Serdecznie dziękuję za gratulację i pozdrawiam.
Ryszard Frelek

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>