ITele©t: rozwiąż kazus, wygraj stypendium
Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland wraz z partnerami (to kancelarie, więc nie będę wymieniał) organizuje ogólnopolski konkurs pod nazwą „ITele©t”, z zakresu prawa telekomunikacyjnego, prawa własności intelektualnej oraz prawa nowych technologii (IT). Konkurs ten jest organizowany po raz pierwszy w Polsce.
Konkurs polega na rozwiązaniu udostępnionych na stronach konkursowych kazusów (jednego z trzech). Organizatorzy czekają na prace konkursowe do 21 marca 2007 r.
Sam konkurs adresowany jest do studentów IV i V roku studiów prawniczych w całej Polsce. Jak wspomniałem - uczestnicy mają za zadanie rozwiązać jeden z trzech konkursowych kazusów z zakresu: prawa telekomunikacyjnego, „prawa własności intelektualnej” lub „prawa nowych technologii”. Jury konkursowe oceni nadesłane prace z punktu widzenia wymagającego klienta, który oczekuje od prawnika rozwiązania konkretnego problemu, popartego logicznymi argumentami. Pod uwagę weźmie wiedzę merytoryczną uczestników konkursu, jak również umiejętności logicznego myślenia i posługiwania się słowem pisanym.
Organizatorom zależy na tym, by promować ludzi młodych, którzy mają wiedzę prawniczą, a jednocześnie pasjonują ich nowe technologie i zagadnienia związane z rynkiem komunikacji elektronicznej. Nagrodą dla zwycięzcy jest stypendium naukowe za rok akademicki 2006/2007 w wysokości 1.000 złotych miesięcznie (czyli 9 tys złotych) oraz możliwości odbycia płatnego stażu w kancelarii wspierającej Stowarzyszenie w organizacji konkursu.
Finał Konkursu odbędzie się 8 maja 2007 r.
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>
widać zawody prawnicze wciąż zamknięte...
konkurs tylko dla studentów studiów prawniczych...
ciekawe czy tylko dzienne -
ciekawe czy tylko dzienne - zaoczni tez moga?
też mogą, regulamin na to
też mogą, regulamin na to zezwala