ITele©t: rozwiąż kazus, wygraj stypendium

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland wraz z partnerami (to kancelarie, więc nie będę wymieniał) organizuje ogólnopolski konkurs pod nazwą „ITele©t”, z zakresu prawa telekomunikacyjnego, prawa własności intelektualnej oraz prawa nowych technologii (IT). Konkurs ten jest organizowany po raz pierwszy w Polsce.

Konkurs polega na rozwiązaniu udostępnionych na stronach konkursowych kazusów (jednego z trzech). Organizatorzy czekają na prace konkursowe do 21 marca 2007 r.

Sam konkurs adresowany jest do studentów IV i V roku studiów prawniczych w całej Polsce. Jak wspomniałem - uczestnicy mają za zadanie rozwiązać jeden z trzech konkursowych kazusów z zakresu: prawa telekomunikacyjnego, „prawa własności intelektualnej” lub „prawa nowych technologii”. Jury konkursowe oceni nadesłane prace z punktu widzenia wymagającego klienta, który oczekuje od prawnika rozwiązania konkretnego problemu, popartego logicznymi argumentami. Pod uwagę weźmie wiedzę merytoryczną uczestników konkursu, jak również umiejętności logicznego myślenia i posługiwania się słowem pisanym.

Organizatorom zależy na tym, by promować ludzi młodych, którzy mają wiedzę prawniczą, a jednocześnie pasjonują ich nowe technologie i zagadnienia związane z rynkiem komunikacji elektronicznej. Nagrodą dla zwycięzcy jest stypendium naukowe za rok akademicki 2006/2007 w wysokości 1.000 złotych miesięcznie (czyli 9 tys złotych) oraz możliwości odbycia płatnego stażu w kancelarii wspierającej Stowarzyszenie w organizacji konkursu.

Finał Konkursu odbędzie się 8 maja 2007 r.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

widać zawody prawnicze wciąż zamknięte...

konkurs tylko dla studentów studiów prawniczych...

ciekawe czy tylko dzienne -

ciekawe czy tylko dzienne - zaoczni tez moga?

też mogą, regulamin na to

też mogą, regulamin na to zezwala

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>