Walne Zgromadzenie Internet Society Poland

Wszystkich sympatyków i przyjaciół stowarzyszenia Internet Society Poland pragnę zaprosić na Walne Zgromadzenie naszej organizacji, które odbędzie się 29 stycznia 2005 roku (sobota), na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Hoża 69), w Auli Nowej (pokój nr 425, IV piętro).

Ze względu na możliwość dojazdu osób spoza Warszawy rozpoczęcie planowane jest na godz. 12.00. Zebranie trwać będzie do około godz. 17.00. W części merytorycznej Zgromadzenia (która nastąpi po części spawozdawczej) przewidzieliśmy wystąpienia gości: Dr Michała Golińskiego ze Szkoły Głównej Handlowej, który zabierze głos w sprawie Społeczeństwa Informacyjnego, oraz Andrzeja Bartosiewicza z NASK, który zabierze głos w sprawie administracyjnych, technicznych i prawnych kwestii wdrażania Internetu w krajach rozwijających się.

W dalszej częsci będzie również mowa o ustawie o informatyzacji i sprawie Płatnika, opowiemy o aktywności polskiej i międzynarodowej naszego stowarzyszenia (a troche się w tym temacie dzieje)... W tym czasie będą się również odbywały targi Komputer Expo w niedalekim od miejsca odbywania się Walnego ISOC Polska Pałacu Kultury i Nauki. Zapraszam. Może uznacie, że warto zewrzeć szyki :) Po walnym, w godzinach wieczornych, przewidujemy spotkanie w mniej formanej atmosferze.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>