Blog Prezes UKE

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska dołączyła do grona blogerów :) Blog pojawił się w serwisie Onetu dwa dni temu. Są już dwie notatki. Intrygujące.

Pierwszy wpis w blogu Pani Prezes rozpoczyna się od słów:

Pierwszy raz w życiu bloguję i chociaż moje dwie nastoletnie córki robią to - jak większość współczesnych nastolatek - wręcz nałogowo, sama mam wiele obaw co do sensu i celu dzielenia się w internecie swoim życiem, nawet jeśli tylko życiem zawodowym...

Druga notatka jest o tym, że Komisja Europejska zgłosiła veto do "decyzji Prezesa UKE które miały na celu objęcie regulacją rynku dostępu szerokopasmowego do internetu pod kątem ochrony interesów abonentów", a "do czasu podjęcia kolejnych kroków, obowiązuje polskie prawo telekomunikacyjne, które w okresie przejściowym uprawnia nas do regulowania DSLa i tę regulację będziemy wykonywac tak jak dotąd".

Screenshot bloga Anny Streżyńskiej, Prezes UKE

Screenshot bloga Anny Streżyńskiej, Prezes UKE. Gdyby tytuły notatek były rozwinięte wówczas możba by w przyszłości łatwiej wyszukać potrzebne informacje.

Trzeba dodać do zakładek kolejne źródło, przy okazji dziękąc Pani Prezes za wyróżnienie serwisu VaGla.pl.

Czytaj również: Sam nie wiem: czy Marcinkiewicz to, czy ktoś się podszywa?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>