Zablokowano Redwatch
Na prośbę polskich organów ścigania FBI skontaktowało się z prawnikiem właściciela serwera, a ten ostatni zdecydował o zablokowaniu "Blood&Honour". W Polsce zatrzymano kolejną osobę podejrzewaną o administrowanie polskojęzyczną stroną. Międzynarodowa organizacja Krew i Honor nie zniknęła z internetu, bo trudno uzyskać taki efekt w globalnej Sieci…
Onet.pl za PAP donosi o zatrzymaniu przez wrocławskich policjantów 31-letniego Mariusza T. Zatrzymany w Bielsku Białej mężczyzna miał zajmować się "administrowaniem, aktualizowaniem i dodawaniem informacji na tej stronie internetowej".
...W areszcie przebywają już Andrzej P. ze Świnoujścia, który jest podejrzany o administrowanie i aktualizowanie informacji pojawiających się na stronie, oraz Bartosz B. ze Słupska. Wszyscy trzej mężczyźni współpracowali ze sobą przy prowadzeniu strony "Blood&Honour".
P. i B. postawiono też zarzuty propagowania faszyzmu, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz złamanie ustawy o ochronie danych osobowych.
IDG dodaje w swojej notatce:
...w pamięci podręcznej Google'a nadal znajduje się wzbudzająca sprzeciw i oburzenie lista osób "zdrajców rasy" z wielu polskich miast. Nie ma na niej co prawda zdjęć, ale nadal dostępne są opisy osób oraz szczegółowe dane, łącznie z numerami telefonów.
Ja zaś mogę jedynie dodać, że polskojęzyczna strona to tylko fragment większej całości. Liczne strony organizacji "Krew i Honor" nadal w Sieci są dostępne....
Przeczytaj również:
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>