Ugoda pomiędzy Google i GEICO
Niedawno informowałem o przegranej Google w sporze z GEICO. W tej sprawie doszło do zawarcia ugody.
Amerykański sąd okręgowy wydał orzeczenie przeciwko firmie Google Inc. Chodzi o ochronę znaków towarowych naruszanych, zdaniem sądu, przez reklamy AdWords związane ze słowami "Geico" oraz "Geico Direct". Sąd uznał, że używanie słowa (ciągu znaków) "Geico" w reklamie w wyszukiwarce może powodować konfuzję, a co za tym idzie - narusza uprawnienia ze znaku towarowego. Sąd jednocześnie dał firmom 30 dni na zawarcie ugody. Gdyby do niej nie doszło - sąd kontynuowałby postępowanie przechodząc płynnie do orzeczeniu o rozmiarach szkody...
Obecnie wiemy już, że do takiej ugody doszło, ale - jak pisze Out-law - jej warunki są poufne.
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>
Piotrze Piotrze...
Nie ma takiej instytucji jak "amerykanski sad okregowy". W maksymalnym skrocie. Sadownictwo w USA dzieli sie na federalne i stanowe. Federalne sadownictwo to Sad Najwyzszy, Sady Apelacyjne dla okreslonych Obwodow (12 Obwodow) oraz sady dystryktowe (94 dystrykty), sa takze sady specjalne. Sadownictwo stanowe organizowane jest wg. konstytucji kazdego ze stanow, zwykle przypomina organizacyjnie, ten ww. w skocie uklad federalny, ale nie zawsze i nie sa to zbiezne nazwy.
dystrykt przetlumaczylem sobie
No więc właśnie dystrykt przetłumaczyłem sobie na okręg, obwód... Istotnie musze przyznać, że powinienem nieco głębiej przyjrzeć się systemowi amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości i całe szczęście, że teraz można komentować moje rewealcje. Mogę zatem liczyć, że pomyłki nijakiej więcej nie zrobię. A to ważne, by zwracać uwagę na takie sprawy, o co niniejszym wszystkich innych komentatorów proszę :) Czyli co? Sąd dystryktowy powinno być? A tam gdzie wcześniej (w innych newsach) pisałem o apelacyjnym okręgowym w USA - to było ok?
--
[VaGla] Vigilent Android Generated for Logical Assasination
US Federal Courts
W skrocie sadownictwo federalne (przepraszam ja juz tak mam jezeli chodzi o sieciowe "gadanie") - www.uscourts.gov
Obiecuje (nie jest to oferta ani nie jest to przyzeczenie publiczne ;) Tobie tez "wylacznosc" na elektroniczna wersje artykulu o reformie prawa patentowego w USA w 2005 r.