Faktura eeee-lektroniczna

Gazeta Bankowa komentuje na swoich łamach wprowadzenie przepisów o fakturze elektronicznej: "W latach osiemdziesiątych na ekranach polskich kin pojawił się film Elektroniczny morderca. Dziś prawdopodobnie na afiszach pojawiłby się e-Morderca. Takie zwroty, jak e-podpis czy e-faktura mają w sobie moc zaklinania rzeczywistości, przez co stosowane są z upodobaniem, lecz brakuje im mocy, by tę rzeczywistość przekształcać".

A chodzi o to, że zdaniem Gazety - elektroniczne faktury niczego na razie nie zmienią.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

A do ich "poprawnego" podpisy

A do ich "poprawnego" podpisywania, odbierania i przechowywania a takze kontroli skarbowej potrzebny bedzie zapewne kolejny produkt firmy P dzialajacy tylko w systemie firmy M z uzyciem wylacznie aplikacji pocztowej O ;-)

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>