Bezpieczna umowa na outsourcing IT

»
2005-08-24 09:00

Relacje pomiędzy dostawcą o kupujących usługi outsourcingu różnią się znacznie od relacji z jakimi mamy do czynienie przy realizacji typowych przedsięwzięć IT. Konsekwencją tych różnic jest konieczność odmiennego kształtowania zasad współpracy oraz uzgodnień zawieranych w umowie określającej prawa i obowiązki stron.

Organizatorzy chieliby, aby seminarium pozwoliło Państwu w sposób świadomy prowadzić rozmowy i negocjacje z potencjalnymi dostawcami usług outsourcingowych. Zrozumienie charakteru relacji pomiędzy stronami pozwoli Państwu zachować równowagę pomiędzy kupującym a dostawcą oraz uniknąć typowych błędów.

Celem seminarium jest przygotowanie osób prowadzących i nadzorujących proces przygotowania i negocjacji warunków outsourcingu IT z dostawcami zewnętrznymi. Jednocześnie poznają Państwo podstawowe zasady kształtowania współpracy z dostawcami, które pozwolą w maksymalnym stopniu obniżyć całkowite koszty IT w firmie korzystającej z outsourcingu.

Impreza odpłatna.

Więcej na stronach organizatora: IIR

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>