Ja i mój blog ślubujemy Ci wierność

Jak pisze Gazeta Wyborcza: "Nietypowe prawo amerykańskiego stanu Teksas pozwoliło dwojgu bloggerom zawrzeć ślub w ceremonii, która odbyła się na stronach internetowych dzienników"

5 sierpnia 2005, godz. 15.50: Eric Husman zamieszcza w swoim blogu rotę przysięgi małżeńskiej.

5 sierpnia 2005, godz. 16.03: Kathleen Fasanella umieszcza odpowiedź w swoim blogu

Dzięki instytucji nieformalnego małżeństwa funkcjonującej w tym stanie uzyskali następnie akt małżeństwa. W takim wypadku, by małżeństwo zostało uznane za ważnie zawarte, wystarczy, by małżonkowie publicznie poinformowali mieszkańców Stanu Teksas, iż zawierają związek małżeński. Tym razem zrobili to w blogach.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>