wydarzenia
Software Freedom Day, czyli Dzień Wolnego Oprogramowania wypada 10 września. Setki imprez organizowanych przez rozmaite lokalne inicjatywy w celu popularyzacji takiej koncepcji. W polsce odbędzie się spotkanie 13 września
Organizatorzy na swojej stronie zachęcają do udziały tymi słowy: "Uchwalona w 2002 r. w Stanach Zjednoczonych ustawa, tzw. Sarbanes-Oxley Act (SOX), zmusiła amerykańskie spółki do corocznej kontroli systemów informatycznych wykorzystywanych do przetwarzania danych finansowo-księgowych i mających wpływ na raportowanie finansowe. Audyt musi być prowadzony nie tylko na poziomie aplikacji, ale również baz danych, sieci, systemów operacyjnych itp."
Konferencja organizowana przez Internet Society Poland, przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Informatyzacji, której celem jest wykazanie, dlaczego warto w administracji publicznej stosowań oprogramowanie wolne (nie mylić z powolnym)...
Jak pisza organizatorzy: Wiedza i informacja są kluczowymi dobrami w społeczeństwie informacyjnym. Dzięki rewolucji cyfrowej zyskaliśmy nowe możliwości ich upowszechniania. Jednocześnie jesteśmy świadkami zawła szczania wielu obszarów dóbr nauki i kultury. Jaka jest przyszłość dorobku intelektualnego pokoleń?
PIIT zaprasza na kolejne seminarium poświęcone tematyce faktury elektronicznej, tym razem w kontekście pierwszych doświadczeń jej zastosowania. Seminarium odbędzie się w warszawskim hotelu Solec.
Centrum Wolności i Monitoringu Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich zaprasza na Konferencję pt. Prasa w internecie.
W sobotę 24 września br. o godz. 10 w sali nr 38 Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Studiów Podyplomowych Dziennikarstwo Internetowe oraz Studiów MBA - Nowe Media. Po spotkaniu odbędzie się wykład dra Grzegorza Kostrzewy-Zorbasa pt:"Koniec mediów tradycyjnych".
Termin wyborów ustalony na podstawie postanowienia Prezydenta RP z 23 maja 2005 roku (Dz. U. Nr 92, poz. 767)
Właściwe zorganizowanie prac, dokumentacji, współpracy na linii wykonawca-odbiorca jest krytycznym czynnikiem sukcesu wdrożenia projektu IT. Dlatego umiejętność i doświadczenie w prowadzeniu rozmów handlowych i konstruowaniu umów z kooperantami.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa w kolejnej, XI edycji Forum Teleinformatyki. Tegoroczne Forum, zatytułowane „Sukces IT – jak to się robi”, odbędzie się w dniach 27-28 września bieżącego roku tradycyjnie w Centrum Szkolenia Policji, w Legionowie pod Warszawą.
Serwisu Samorządowego, PAP wraz Ministerstwem Nauki i Informatyzacji organizuje konferencję będącą kontynuacją majowego spotkania: "Ustawa o informatyzacji - realizacja i plany"
No coż. Kolejny rok akademicji, rozbrzmiewać będzie Gaudeamus Igitur...
Na podstawie Postanowienia Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 23 maja 2005 r. o zarządzeniu wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z dnia 24 maja 2005 r.) - zakończenie kampanii wyborczej w dniu 7 października 2005 r. o godz. 24
JDS Consulting zaprasza na konferencję pt.: Nowe obowiązki administracji publicznej w świetle ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, która odbędzie się w dniach 11-12 października w Warszawie.
Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.
Termin: 11-12 października 2005 roku (wtorek, środa)
Miejsce: Centrum Konferencyjno - Szkoleniowe, ul. Edisona 2, Warszawa - Wawer
Kokszt: 500 zł + 22% VAT
Spotkanie Klubu Informatyka w Warszawie odbędzie się we wtorek 11.10. o 19.00, w restauracji Elka na Rynku Nowego Miasta. Tematem dyskusji będą nasze - informatyków - oczekiwania wobec władzy publicznej.