Aspekty formalne i prawne projektów IT

»
2005-09-26 09:00

Właściwe zorganizowanie prac, dokumentacji, współpracy na linii wykonawca-odbiorca jest krytycznym czynnikiem sukcesu wdrożenia projektu IT. Dlatego umiejętność i doświadczenie w prowadzeniu rozmów handlowych i konstruowaniu umów z kooperantami.

Od wyników tych negocjacji, bowiem zależą nie tylko koszty, ale także to, jaki będzie system, jaka będzie odpowiedzialność wykonawcy, jakie będą gwarancje, rękojmia i serwis. Seminarium pomoże Państwu zorientować się jak tworzyć i zabezpieczać umowę na projekt oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas przetargów publicznych. Pod kierunkiem specjalisty w dziedzinie zarządzania projektami IT oraz doświadczonego prawnika nauczycie się Państwo, jak z powodzeniem współpracowali ze zleceniodawcami, użytkownikami i dostawcami od rozpoczęcia projektu do jego zakończenia.

Więcej na stronach organizatora IIR

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>