Inna ścieżka ministra Igora Ostrowskiego

Skoro odnotowałem powołanie, to odnotuję również złożenie rezygnacji przez Igora Ostrowskiego z funkcji Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Wczoraj, w trakcie spotkania min. Boniego z przewodniczącymi warsztatów (por. MAiC opublikował raporty powarsztatowe), w którym zresztą uczestniczył minister Ostrowski, minister Boni nawiązał do tej rezygnacji. Igor Ostrowski będzie pełnił swoją funkcję jeszcze przez miesiąc, czyli do końca lipca.

Minister Boni przedstawił też koncepcję powołania w przyszłości - przy Komitecie Rady Ministrów ds Cyfryzacji, "zespółu stakeholderów", czyli zespołu, w którym ścierać mogłyby się różne "interesy" społeczne i biznesowe. Przykładowo - w Wielkiej Brytanii istnieje coś takiego, jak The Broadband Stakeholder Group, albo The Stakeholder Advisory Group. Istnieje też Multistakeholders Advisory Group przy Internet Governence Forum (ONZ). Wedle rozważanej koncepcji minister Ostrowski mógłby zostać w przyszłości przewodniczącym takiego "Zespołu Współpracy Partnerów Sieci".

Tymczasem na stornach MAiC można przeczytać notatkę, w której czytamy:

- Minister Ostrowski zdecydował o wyborze innej ścieżki kariery zawodowej. Rozmawialiśmy o tym od jakiegoś czasu. Ustaliliśmy, że do końca lipca będzie realizował powierzone mu zadania. Trzymam za niego kciuki i dziękuję za dotychczasowy wkład pracy, wiedzy i energii – powiedział minister Michał Boni.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>