Robię remont, dlatego mało się dzieje w serwisie

remont u VagliSzanowni Państwo, pragnę uspokoić czytelników, którzy zaniepokoili się, że od kilku dni w serwisie niewiele się dzieje. Robię remont w mieszkaniu, co skutecznie ogranicza możliwości pisania, monitorowania, komentowania, a także odpowiadania na maile. Niebawem to się zmieni, gdy opadnie już kurz i pył. Liczę na wyrozumiałość.

Ciężko się pisze w sytuacji, w której komputery muszą być stale przykryte folią, aby się nie zapyliły. Ciężko się monitoruje bieg wydarzeń w sytuacji, w której ściany są wyprute z instalacji (również tej internetowej). Ale wszystko, mam nadzieję, zmierza do szczęśliwego finału i już niebawem (gdy tylko minie mi stres poremontowy) wracam do "normalnego działania".

Czytelników serdecznie przepraszam za wszelkie niedogodności.

Remont - kładzenie gładzi gipsowej

Pył jest dosłownie wszędzie, wciska się najmniejszymi szczelinami.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Mimo to możliwości są

DiskDoctor's picture

Jeśli w takich warunkach jest jednak konieczność pracy "online", producenci sprzętu wychodzą naprzeciw.

Przy tej okazji polecam pobieżny chociaż przegląd rynku urządzeń "rugged" (niestety nie znam polskiego odpowiednika).

Cena z kosmosu.

Kupowanie pyłoodpornego ruggeda na czas remontu to spora przesada, ceny zaczynają się w okolicy 15kPLN i idą w górę w miarę dodawania funkcjonalności.

Tym bardziej

VaGla's picture

Tym bardziej, że pył i kurz są tylko jednymi z czynników utrudniających siedzenie w Sieci i pisanie komentarzy. Inny to ciężka, fizyczna praca remontowa, a przy okazji nadzorowanie wynajętych ludzi.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Proponuję nie kłaść

Proponuję nie kłaść gładzi tylko tapetę lub tynk strukturalny :)

szybkiego powrotu do pisania

Witam,
Polecam dobrego i cenowo przystępnego projektanta wnętrz:)

a czemu nie zostala

a czemu nie zostala zabezpieczona podloga, w ta wykladzine jak wejdzie pyl gipsowy to male szanse na usuniecie. I niech ekipa uzywa pochlaniaczy do pylu zawsze bedzie mniej w powietrzu.

Ponieważ

VaGla's picture

Ponieważ ta wykładzina jest właśnie zabezpieczeniem podłogi i jej poremontowym przeznaczeniem było udanie się do wykładzinowego nieba.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Prszę skomentować w wolnej chwili ...

Jakie są szanse ministra Sikorskiego na wygranie sprawy, który pozwał portale internetowe za obecność na nich obraźliwych komentarzy pod jego adresem? Czy w USA coś takiego mogłoby by w ogóle być rozpatrywane biorąc pod uwagę prawo do wolności słowa?

http://osnews.pl/sikorski-pozywa-fakt-i-puls-biznesu-za-komentarze-na-forum/

PS
Pomijam prawdziwości lub nie komentarzy ... - to chyba nie ma znaczenia w tej sprawie?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>