Proszę się grzecznie zachowywać, nie figlować, nie hakować

Wawel na rycinie z XVI w.Już dawno nie brałem sobie wolnego, więc czas najwyższy. Wybieram się na krótki urlop. Nie biorę komputera, nie będę miał dostępu do Sieci. Tylko kilka dni, ale w tym czasie nie będę mógł moderować komentarzy (a właśnie toczy się interesująca dyskusja w kilku wątkach). Proszę o cierpliwość - jak wrócę (w połowie przyszłego tygodnia), komentarze się pojawią. W tym czasie będą się pojawiały jedynie komentarze zalogowanych użytkowników, którzy mają prawa komentowania poza kolejką moderacji. Mam nadzieje odwiedzić Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie. Biorę ze sobą aparat fotograficzny. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Państwu proponuję pewną zabawę.

Niektórzy spostrzegli już pewnie niewielki klip, który pojawił się na stronach serwisu. Nie każdy kliknął, ale teraz ma szanse. Otóż: przygotowuje się do obchodów 12. lecia serwisu, które - jeśli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy - będę celebrował w styczniu 2009 roku (czyli już za kilka tygodni). Z tej okazji zapraszam czytelników do przesyłania komentarzy video na temat tego, jak ten serwis przez lata funkcjonował, jak powinien funkcjonować w przyszłości (już dostałem pierwsze nagrania, niektóre zaś mi obiecano). Komentarze takie mógłbym następnie zmontować w jeden klip i opublikować w internecie. Traktuję to jako zabawę i mam nadzieję na odzew z Państwa strony. Chociaż oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nagranie takiego komentarza to spore wyzwanie ("Ktoś mnie potem będzie oglądał w internecie? Nie dziękuję, postoję!"). Liczę zwłaszcza na życzenia z kancelarii prawnych, które same nie biorąc udziału w dyskusji, chętnie odwiedzają serwis w poszukiwaniu aktualnych, przydatnych w ich pracy doniesień. Być może się nie przeliczę ;) Żeby nie było... Oczywiście wiem, że są tacy, którzy biorą udział w dyskusji!Jadę na krótki urlop, ale zostawiam Państwa z zadaniem-wyzwaniem. Komentarz nie powinien być długi. Nie jest potrzebna do tego profesjonalna kamera, wystarczy webcam lub telefon komórkowy z opcją nagrywania... Kto pierwszy?

A jeśli ktoś z Państwa natrafi w czasie mojej nieobecności na jakieś ciekawe wydarzenie, które warto odnotować potem w serwisie - dajcie mi znać za pomocą formularza kontaktowego. Po powrocie spróbuję się przebić przez pocztę.

Na ilustracji we wstępie tej notatki fragment ryciny z XVI w. przedstawiającej Wawel.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

udanego

udanego urlopu. też by mi się przydałm więc nieco zazdroszczę;) a na targu w Krakowie polecam szczególnie krówki;)

bez cyfrowego "życia"

Miłego wypoczynku, proszę nabrać sił bo jeszcze będę Pana męczył :)
oczywiście tylko dla obopólnej satysfakcji :))

Jeszcze raz pozdrawiam i życzę pięknych widoków (tak aby było co fotografować)

regulamin VaGla.pl

ksiewi's picture

Czy sformułowania typu "grzecznie zachowywać", "figlować" i "hakować" nie wyznaczają przypadkiem zakresu naszych uprawnień, o których mowa w art. 267 lub 269a KK?

A nie wiem...

VaGla's picture

Ale okazało się, że jest tu w okolicy internet, więc jednym okiem patrzę, ale nie często. Mogę przepuścić komentarze w moderacji raz na jakiś czas.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Przychodzą pierwsze "urodzinowe" komentarze video

VaGla's picture

Otrzymałem już pierwsze komentarze nagrane na video. Poza tym - kilka osób podchwyciło temat i zapowiedziało, że dostarczy komentarze. Zobaczymy. Na razie dostałem materiał od Tomasza Berezowskiego, od Pawła Wimmera oraz Sergiusza Pawłowicza. Wszystkie chętnie wykorzystam w "urodzinowym klipie" (a więc teraz nie zdradzę treści). Jest też komentarz od RAFiego, czyli Rafała Krawczyka, który opublikował go w serwisie Vimeo. Bardzo serdecznie dziękuję :)
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Co znaczy słowo hack ?

Witam
Od zamieszczenia twojego wpisu minęło już sporo czasu. Mimo to chcę zapytać co znaczy słowo hack? Moim skromnym zdaniem słowo to powinno mieć taką definicję jaką nadali im jego twórcy. Tymbardziej na twojej stronie dobrze by było używać formalnego znaczenia tego słowa.

To trochę tak jak z poszłem/poszedłem, niby sporo osób używa poszłem ale jak wiadomo nie jest to forma poprawna.

Dobrze.

VaGla's picture

Tymczasem proszę również zwracać uwagę na kontekst, w którym pojawiają się różne słowa. Przypuszczam, że w tym akurat kontekście nikt nie będzie się domagał określenia znaczenia słowa "figlować", a występuje ono obok.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>