Październik 1997 Internet dla prawnika

W swoje ręce (...) Ciekawe strony powstają z inicjatywy ludzi związanych z prawem. Przykładem może być strona PaF & Prawo, założona przez Pawła Fajgielskiego. (...) Podobnie jest na stronie Piotra Waglowskiego (http://www.uw.edu.pl/~vagla), gdzie prócz licznych informacji o autorze znajdziemy odniesienia do stron traktujących o prawie.

Dla zainteresowanych dyskusją na tematy prawnicze przydatna może być założona przez Piotra Waglowskiego lista dyskusyjna dla studentów prawa, działająca na Uniwersytecie Warszawskim (adres poczty elektronicznej PRAWO@plearn.edu.pl).

Aby zapisać się na listę, wystarczy wysłać list elektroniczny na adres listserv@plearn.edu.pl, wpisując w pierwszej linii polecenie: subscribe prawo imię nazwisko.

Edukacja Prawnicza, Wydawnictwo Beck

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>