Klub Informatyka: Wszystko o Schengen

2008-01-15 19:00
2008-01-15 22:30
Etc/GMT+1

opis:
Kolejne spotkanie Klubu Informatyka poświęcone będzie w całości Schengen. Klub Informatyka organizowany jest tradycyjnie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, biorą w nim udział również członkowie Internet Society Poland.

Jak wiemy od 21 grudnia 2007 nie mamy już lądowych przejść granicznych z krajami UE, a przejścia w portach lotniczych także powinny do końca marca zostać zlikwidowane. Wszystko to dzięki systemowi informacyjnemu Schengen, do którego w pocie czoła, ze znaczną pomocą Portugalczyków, ale jednak własnymi siłami jakoś udało nam się dostosować. O tym jak to powstawało, z jakimi problemami miano do czynienia, jak je rozwiązywano i co jeszcze przed nami opowiedzą nam nasi goście ze Straży Granicznej, Biura Pełnomocnika Rządu ds. SIS i VIS, Urzędu ds. Cudzoziemców oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Gospodarzem spotkania będzie kol. Włodzimierz Marciński, członek Zarządu Oddziału Mazowieckiego.
Spotkanie odbędzie sie na Starym Mieście, w klubie Kilimanjaro, przy ulicy Bednarskiej 30, w dniu 15 stycznia 2008 r o godzinie 18-tej.
Zaproszenie na stronie PTI

lokalizacja:
Warszawa, Klub Kilimanjaro

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>