Konferencja: IV Forum na rzecz usług szerokopasmowych

2007-11-13 10:00
2007-11-14 19:00
Etc/GMT+1

opis:
Tygodnik Computerworld organizuje konferencję IV Forum na rzecz usług szerokopasmowych. Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem: Grażyny Gęsickiej, Minister Rozwoju Regionalnego, Anny Streżyńskiej, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Prezydencji portugalskiej Rady Unii Europejskiej.

Organizatorzy zaprosili mnie do poprowadzenia jednego z bloków tej konferencji (program jest znacznie bardziej rozbudowany): "Spotkanie specjalne: Prawo autorskie w dobie nowych mediów".
Blok na temat rozwoju usług i kontentu Web 2.0 jako motoru rozwoju rynku szerokopasmowego - także w kontekście powszechnego wykorzystania Internetu jako narzędzia dystrybucji i dzielenia się "kradzionym" kontentem w modelu peer-to-peer. Dlaczego nie uda się na dłuższą metę utrzymać dychotomii postaw społecznej wobec takiego "dzielenia się" kontentem z ortodoksyjnym podejściem dostawców kontentu, w szczególności największych producentów i dystrybutorów kontentu na świecie. Znaczenie piractwa dla dalszego rozwoju rynku i zagrożenia, jakie stwarza piractwo w rozwoju rynku multimedialnego usług szerokopasmowych.
W trakcie sesji m.in.:

  • Prezentacja reportażu "Postawy użytkowników nowych technologii i Internetu wobec prawa autorskiego".
  • Założenia projektu "Przyjaznego prawa autorskiego"

Udział wezmą: Bogusław Chrabota - Polsat, Wojciech Dziomdziora - Cottyn-Lecoutre, Błażej Kaczorowski - Partia Piratów, Wojciech Kaliński - Fulmido / Interia.pl, Marcin Maruta - Kuczek Maruta i Wspólnicy, François-Xavier Nuttall - CISAC, Kamil Przełęcki - Netino.pl, Łukasz Sibielak - Polska Telefonia Cyfrowa, Tomasz Węgrzyński - PIKE / Vectra.
Więcej na stronie konferencji

lokalizacja:
Sheraton Warsaw Hotel

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Ostrożnie.

Stąpasz Pan, Panie Vagla, po cienkim lodzie... Jak obiektywnie nie zostałby ten temat przedstawiony, to zwykle znajdzie się garstka oszołomów (choćby jednoosobowa ;) polaryzująca temat i wypowiedzi :/ Oczywiście nie należy rezygnować z tematu (szczególnie tak ważnego i wymagającego jakiejś zmiany uregulowań) tylko dlatego, że interesują się nim również pokemony, ale trzeba się przygotować na erystyczne zagrywki.

pozdrawiam
am

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>