Macie ochotę na spotkanie?

Zachód słońca nad miastemKilka osób czyta sobie ten serwis. Niektóre komentują inne nie. Część osób znam i miałem okazje spotkać się z nimi nie raz. Zastanawiam się, czy nie zorganizować jakiegoś nieformalnego spotkania, na które mogliby przyjść ci, którzy komentują, ale też ci, którzy raczej tego nie robią (chociaż - o ile wiem - czytają). Czy jest sens organizować takie spotkanie? Zupełnie nieformalne, niezobowiązujące, "na luzie". Raczej takie, które dałoby szansę poznać się ludziom. Jesteście zaangażowani w jakieś projekty - niektóre zawodowe, inne społeczne. Inni interesują się problemami tu poruszanymi ze względów hobbystycznych. Poza tym interesujecie się pewnie wieloma innymi sprawami. Może coś dobrego wyszłoby z takiego spotkania? Sam nie wiem. Ciekawy jestem Waszej opinii. Rzucam pytające hasło.
Aktualizacja: wstępny termin spotkania: 6 października (sobota), Warszawa.

Jarek pisze mi "po jabberze", że by przyszedł. Pisze też, że zorganizować warto chociażby po to, by dowiedzieć się ile osób przyjdzie. Pamiętam, że takie spotkania kanałów ircowych gromadziły całkiem spore grono uczestników. Teraz modne są takie spotkania, bo ludzie, którzy znają się tylko z literek zostawianych w "wirtualnej rzeczywistości" chcieliby się jednak zobaczyć w "realu".

Zdaję sobie sprawę z tego, że przyjęte przeze mnie zasady moderacji dyskusji w tym serwisie nie dają zbytniej szansy na zawiązywanie relacji towarzyskich (inaczej było "na IRC'u). Staram się ciąć wszystkie komentarze, które nie związane są z tematyką, której poświęcone są gromadzone tu notatki. Ciekawy jestem jednak, czy ludzie, którzy odwiedzają te strony są ciekawi innych takich osób.

Jeśli takie spotkanie bym "ustawiał", to pewnie w Warszawie, bo tak jest mi najłatwiej. Może po prostu ustalić datę, godzinę i wybrać jakiś ogólnodostępny lokal i kto przyjdzie, ten będzie? Chociaż, jeśli okazałoby się, że ta notatka sprowokuje jakąś reakcję czytelników - dyskutantów (np. pojawią się tu jakieś komentarze, co do moderacji których będę tym razem bardziej liberalny), to warto będzie przemyśleć formułę? Na pewno myślę o czymś "bez krawatów".

Jesteście zainteresowani? Macie jakieś sugestie? Będzie "numer", jak nikt nie zostawi komentarza :) Raz się żyje.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Jestem zainteresowany

Maciej Miąsik's picture

Oczywiście, to dobry pomysł. Tydzień temu przejechałem się 360 km do Bielska, aby zaliczyć coroczne spotkanie z ludźmi z pewnego forum, to czemu nie chciałbym spotkać się w Warszawie?

No to byłoby nas trzech :)

VaGla's picture

Jeśli się pojawią dalsi zainteresowani, to będę się zastanawiał nad koordynacją. W wąskim gronie wystarczy szybkie ustalenie dogodnego terminu i miejsca. A skąd byś Maćku jechał, gdybyś jechał?
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Stolica

Maciej Miąsik's picture

No ja z Warszawy, więc dla mnie to żaden problem.

Gdybym mieszkał w okolicach Warszawy...

Jerry's picture

Pewnie bym przyszedł. W tym przypadku jednak istnieje "bariera czasoprzestrzenna" - mieszkam za daleko i nie dysponuję odpowiednią ilością czasu żeby przyjechać. No ale oczywiście gdybym przypadkiem był wtedy w pobliżu... nie trzebaby było mnie długo namawiać. :)

Pomysł z formą organizacji jest dobry. Nie wątpię, że znajdzie się kilka osób, które przyjdą. Ja chętnie zapoznam się potem z jakąś relacją. Nie, żeby zaraz formalne sprawozdanie, ale kilka zdań w stylu: kto przyszedł (ile osób), jaki był nastrój, o czym rozmawiano, co dobrego pito i takie tam... :)

--
Jarek Witkowski | Linux user #136162 | http://www.jerry.prv.pl
This posting is covered by PPL - http://ppl.7thGuard.net

Takie spontaniczne spotkania już były

VaGla's picture

Ale takie spontaniczne spotkania raczej nie sprzyjają pisaniu po nich relacji :) Było takie spotkanie, gdzie dowiedziałem się nieco od dr Polańskiego o klimacie panującym w Bagdadzie. Może go zachęcę do spotkania :)
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

No właśnie...

Mógłbym napisać dokładnie to samo - gdyby to było gdzieś bliżej mnie, to chętnie bym się pojawił...
A tak to cóż... wprawdzie niby z Krakowa do Warszawy nie jedzie się tak długo - ekspresem 2 h 40', ale po pierwsze dojechać to jedno, a wrócić to drugie, a ekspresy w nocy nie jeżdżą, a po drugie - taka przyjemnośc do najtańszych nie należy... :(

Może zrobić to "przy okazji"?

VaGla's picture

Przyszło mi właśnie do głowy coś takiego: ELSA Poland organizuje w listopadzie (28-29 listopada) ogólnopolską konferencję "Przyszłość obrotu gospodarczego w sieci". Nic mi jeszcze nie wiadomo na temat oprawy tej konferencji, ale może akurat tak będzie, że konferencja ta sprowokuje część osób do odwiedzenia Warszawy. A skoro byliby w Warszawie, to dałoby się upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i po zakończeniu drugiego dnia konferencji (29 listopada 2007 to czwartek, co może stanowić pewien problem) po prostu ustawić gdzieś na mieście takie nieformalne spotkanie, co do którego powyżej rzuciłem hasło?

Jest jeszcze trochę czasu do 29 listopada. Całe 67 dni od dziś. Sporo czasu na decyzję.

Oczywiście, równie dobrze może to być spontan w którąś sobotę.

--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Bardzo chętnie.

Bardzo chętnie poszedłbym na takie spotkanie gdyby było odbyło się np. we Wrocławiu. Chociaż jeśli termin byłby znany np. z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem to może zjawiłbym się w Wawce.
Pozdrawiam.

Rzadko mam coś

Rzadko mam coś konstruktywnego do powiedzenia z punktu widzenia geeka od prawa. Wolę przyziemne sprawy, co nie przeszkadza mi czytać serwisu. Spotkanie w tak wyśmienitym towarzystwie i takiej obytej osoby jak ty Vagla może być interesujące. Zastanawiam się czy coś dobrego nie zrodzi się z tego nieformalnego spotkania. Może by powstał jakiś pomysł na konstruktywne rozwiązanie któregoś poruszanego w serwisie problemu. Propozycja w każdym razie kusząca.

Czemu nie

Maltan's picture

Tylko nie w najbliższym czasie, bo właśne wychodzę jedną nogą z grypy. :)

Warszawa akurat mi pasuje.

Pozdawiam

Wojciech

To kogoś dla równowagi

VaGla's picture

To kogoś z lewicy - dla równowagi - będę musiał ściągnąć :)

6 października to sobota. Może wtedy? Można by ustawić takie spotkanie np. "Pod Gwiazdami" (Warszawa, ul. Marszałkowska 85, wejście od ul. Hożej). Taka propozycja...
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Jakieś bojówki ;-)

Maltan's picture

Chętnie bym widział jakaś zacną niewiastę ( a niech będzi i o lewicowych poglądach) :)

Do tego czasu pewnie będę zdrowy, o ile czegoś sobie nie zrobię. Chociaż można trochę przesunąć w czasie - zależy jakie będzie zainteresowanie.

Mógłbyś dać na głównej takie info (bez daty albo wstępną) wtedy więcej osób tu trafi. A już widzę, jest. :) Wybacz, na oczy też mi pada.

Wojciech

W celu zweryfikowania

W celu zweryfikowania ilości chętnych - dopisz i mnie. Lokalizacja w Warszawie mi jak najbardziej pasuje.

Pozdr.,
--
Marcin W. Dąbrowski

to dla rownowagi hormonalnej

to dla rownowagi hormonalnej i ja sie chetnie piszę:) i z przyjemnoscia pod gwiazdami

J.U.S.T. Journeying Unit Skilled in Troubleshooting

:) hehe

VaGla's picture

Nie boisz się Just, że będziesz jedyną kobietą na takim spotkaniu? :) Może się ujawnią jeszcze :)
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

hymm....

chyba nie byłoby to dla mnie bardzo nowe doświadczenie:)
A może przetrę szlaki dla innych kobiet, które mogłyby się obawiać pojawić w tak szacownym męskim świecie:)

J.U.S.T. Journeying Unit Skilled in Troubleshooting

Pionierka :)

Maltan's picture

Wojciech

oczywiscie

tez bym z przyjemnoscia wpadl :)

ps. na upartego mozna sie zgadac na III edycje Yulbiz Warszawa -> http://yulbizwarszawa.wetpaint.com/

Jeśli chodzi o mnie...

VaGla's picture

Jeśli chodzi o mnie, to nigdy nie byłem zwolennikiem "nowej ekonomii", jakoś też nie uważam się za blogera :) nie wierzę też w magiczny "Web 2.0". Ale jeśli ktoś chce być wyznawcą "nowej religii", to czemu mu przeszkadzać? Chyba, że nagle ktoś uzna, że należenie do takiego "ruchu" powinno być obowiązkowe.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

czemu nie?

Mainiakalnym komentatorem vagla.pl raczej nie jestem ;) ale czytuję od kilku miesięcy regularnie i chętnie bym spotkał szacowne grono. A że jestem z Warszawy, to "pod gwiazdami" brzmi ok :)

Sprawdze te gwiazdy

VaGla's picture

Nie wiem jeszcze czy nie są zarezerwowane, lub coś w tym stylu. Tak więc przy najbliższej okazji przejdę się, albo zadzwonię. Alek Tarkowski też mi napisał, że "'pod gwiazdami' to niezle miejsce!". Zresztą - spotkaliśmy się tam kiedyś np. z Just, i chociaż w kilka osób, to jednak nie w bardzo szerokim gronie :)
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Do dzieła, Piotrze :-)

No to, chłopie, działaj logistycznie. Wiem, z własnego doświadczenia, organizując już trochę takich spotkań, że frekwencja może nie dopisać, albo może się okazać, że cały lokal będzie za mały :-) Ale kto nie ryzykuje...

-

Ja również z chęcią się dopiszę do listy uczestników spotkania. Przyznam, że strona ta jest przeze mnie świeżo odkryta, jednakże zagadnienie interesuje mnie od najmłodszych lat. Tym bardziej miło mi będzie spotkać się z Wami towarzystko.

Jestem z Warszawy.

Czy moglby sie dolaczyc do

DES's picture

Czy moglby sie dolaczyc do spotkania pewien kontrowersyjny(jak czytam) specjalista od IT?

Śmiało :)

VaGla's picture

To mogłaby być niezła marka "karmazynowy guru" :) Miło Cię będzie zobaczyć Panie doktorze :)
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Cala przyjemnosc po mojej

DES's picture

Cala przyjemnosc po mojej stronie Piotrze :)
Postaram, sie zalozyc czerwona koszule w celach ogólnorozpoznawczych ;-)

Pod Gwiazdami to dobre

Pod Gwiazdami to dobre miejsce, a i czas (6 października, sobota) wydaje się trafiony. Zastanawiam się, czy jest sens tworzyć program tego spotkania czy pójść na całkowity "luz" dyskusyjny. No nie wiem. Jedno jest pewne: spotkanie może urodzić coś ciekawego, poza samym zapoznaniem się.

Miło by było

kocio's picture

Jako reprezentant środowiska linukowo/FLOSS-owo/wolnokulturowego chętnie bym wpadł na ten zlot fanklubu VaGli. ;-}

Nie wpadajmy w przesade

VaGla's picture

Rozumiem żarcik, ale nie chodzi tu o fanklub kogokolwiek lub czegokolwiek. Raczej o ciekawość związaną z ludźmi, którzy w jakiś sposób i z różnych powodów interesują się podobną tematyką. Ja w tym wszystkim jedynie jestem nośnikiem idei spotkania. Nie odgrywam innej roli. Na takim spotkaniu to nie ja będę najbardziej interesującym gościem :)
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

to i ja sie dla porzadku dopisze...

Lipszyc's picture

termin 6 pazdziernika wpisalem do kalendarza. do zobaczenia.

spotkanie

Tak sobie pomyślałem, że skoro p. Maciej Miąsik przyjechał do Bielska na spotkanie i było ok, to może i inni się zdecydują na stolicę Podbeskidzia;) co najbardziej by mi odpowiadało, bo niestety do warszawy w najbliższych dniach, a i chyba tygodniach, raczej nie dam rady przybyć. ale pomysł bardzo fajny. może kiedyś.

Zgłasza się "czytelnik",

Zgłasza się "czytelnik", nie "komentator";) 6 października OK, jeśli będzie spotkanie, a mi nic nie wypadnie - będę.

Ja też się piszę

Jestem typowy czytelnikem, nie komentatorem, ale chętnie wybiorę się na spotkanie. Już wpisuję datę do kalendarza. :)

Łukasz

PS. Chyba nie padła jeszcze godzina spotkania. Piotrze może jakąś zaproponujesz?

Proponowałbym koło osiemnastej

VaGla's picture

Może nawet wcześniej. Jest tak: nie wiem ile osób przyjdzie wiec nie będę rezerwował sali. Zresztą w sobotę rezerwowanie sali to lekka masakra. Dlatego może lepiej spotkać się przed "sobotnim imprezowym szczytem" i zabezpieczyć miejsce w sposób faktyczny. Dlatego też myślę raczej o osiemnastej, a nie o np. dwudziestej. Tak, żeby sobie posiedzieć, pogadać, zanim zwali się masa ludzi.

Poza Gwiazdami zastanawiam się jeszcze nad innym lokalem, mianowicie nad Kiczem. Dziś tam sobie posiedzieliśmy w gronie ISOC Polska i były warunki do rozmowy. W sobotę koło godziny osiemnastej powinno być również znośnie - taką dostałem obietnicę od właściciela :)
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Jestem jak najbardziej

Jestem jak najbardziej zainteresowany, tyle że szóstego października będę zajęty, za to listopad (póki co ;) mi pasuje. Miło by było, gdybyś przy okazji, Vaglo, znalazł jakiś przytulny motelik, bo jak znam życie to trochę toto potrwa ;) a nocą pociągi do Łodzi nie kursują.

Pozdrawiam
Arek

Czemu nie?

Ja również jestem czytelnikiem zwykle nie komentującym, ale na spotkanie chętnie się wybiorę, jeśli tylko dam radę w ten dzień.

Ja też :)

Jekyll's picture

No ja też bym chętnie przyjechał :) co prawda musiałbym tłuc się z wrocka, ale co mi tam :P. Jestem ciekaw tylko charakteru tego spotkania ;)

Entuzjastów żywej dysputy

Maltan's picture

i amatorów złocistego trunku (tu: USTAWA. z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu; Uznając życie obywateli w trzeźwości za niezbędny warunek moralnego i materialnego dobra Narodu, stanowi się, co następuje(...)) , tudzież soczku czy wody :) nie brakuje.

Będzie jakieś potwierdzenie tego terminu? Tzn. czy to na pewno 6 X.

Wojciech

PS W odległych czasach, gdy przebywałem na pewnym forum, dawnym WiKu, też myślano o spotkaniu, jeden z rezolutnych dyskutantów zasugerował, że dla dobra wszystkich i bezpieczeństwa kufle powinny być plastikowe. ;-)

6.10, godzina 18:00

VaGla's picture

Termin nie ulegnie zmianie, czyli szósty października o godzinie osiemnastej mam zafiksowany w kalendarzu (więc nawet jeśli miałbym być sam, to będę). Zastanawiam się jedynie nad miejscem. Mam do wyboru albo "Pod Gwiazdami" - lokal o małej pojemności i trudno wyczuć, czy będzie w sobotę miejsce na spotkanie jakiejś grupy ludzi, lub "Kicz Pub", w którym mam pewne relacje i zapewnienie, że w sobotę o 18stej nie będzie jeszcze tak wiele ludzi, którzy się tam zejdą później, koło 21szej. I muszę dokonać wyboru. I wiele mi mówi, że chyba wybiorę Kicz Pub.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

OK

Maltan's picture

To i ja wrzucam sobie w kalendarz. Nie znam tych miejsc, więc nie wiem, jak tam wygląda w tych godzinach frekwencja. 18 – to optymalna godzina - nie powinno być problemów.

Wojciech

Linki podałem w wątku

VaGla's picture

Linki i mapki są powyżej w linkach umieszczonych w wypowiedziach. Jak się wreszcie zdecyduje co do miejsca, to na pewno to ogłoszę.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Apropopo Marszałkowskiej

Maltan's picture

Kiedyś, kiedyś byliśmy na wycieczce z klasą w stolicy. Jakaś wystawa, muzeum czy inna okazja. W trakcie spacerku po jednej z ulic mój kolega stanął, popatrzył, i stwierdził, że na tej ulicy to ruch normalnie jak na Marszałkowskiej. Zawsze był z niego bystrzak. ;-) Ale tak to jest jak się mieszka na prowincji :)

Wojciech

To może i ja bym przyszła?

LadyA's picture

Fajnie by było spotkać innych ludzi, którzy też są zainteresowani poruszanymi tu tematami, a po komentarzach widać, że kilka osób się wybiera. Jeśli będę w Warszawie, to też chętnie bym się wybrała na takie spotkanie :-)

A propo

Jekyll's picture

wiadomo ile, na razie osób można się spodziewać na spotkaniu?

Wiadomo to, co widać

VaGla's picture

Ja swoją wiedzę na ten temat kształtuje głównie po tych komentarzach, które można przeczytać w tym wątku. Może jeszcze ze dwie osoby zadeklarowały się "prywatnie".
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Jeszcze tu komentarz o spotkaniu

VaGla's picture

Dla tych, którzy śledzą tylko ten wątek - ustaliłem ostateczne parametry spotkania: Spotkanie w sobotę, 6 października, godz. 18:00, Kicz Pub, Warszawa. Szczegóły w podlinkowanej notatce. Do zobaczenia w Kiczu.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Może jeszcze raz?

Panie Piotrze, szanowni Czytelnicy i Forumowicze,
może warto byłoby spotkać się jeszcze raz?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>