Konferencja: Przyszłość obrotu gospodarczego w sieci
opis:
Stowarzyszenie ELSA Poland organizuje Ogólnopolską Konferencję pt. „Przyszłość obrotu gospodarczego w sieci”. Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (w dawnym budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego).
Uwaga: Organizatorzy poinformowali, że z przyczyn organizacyjnych zmuszeni byli przełożyć konferencję "Przyszłość obrotu gospodarczego w sieci" na marzec 2008. Dokładna data nie jest jeszcze znana.
Chociaż szczegółowy zakres tematyczny konferencji jest nadal opracowywany, to jednak wiadomo, że w ramach projektu organizatorzy chcą poruszyć między innymi takie tematy jak:
- Rozwój społeczeństwa informacyjnego.
- Wpływ Internetu na prawo umów.
- European Aspects of Electronic Documents.
- Dokumenty elektroniczne w procesie sądowym.
- Zasadność wyodrębnienia Prawa Internetu.
- Prace Komisji Kodyfikacyjnej nad nowelizacją kodeksu cywilnego.
- Aukcje elektroniczne na tle przepisów k.c.
- Arbitraż on-line.
- Zabezpieczenie dokumentów elektronicznych
- Wpływ Internetu na prawo autorskie.
- Prasa w Internecie.
- Ochrona utworów publikowanych w Internecie.
- Ochrona programów komputerowych w prawie autorskim.
- Wolne oprogramowanie.
- Ochrona baz danych – prawo sui generis.
- Ochrona dóbr informacyjnych w obrocie elektronicznym.
- Creative Commons.
- Prawno autorska ochrona nowych pól eksploatacji.
- Wpływ klauzul umownych (pactum de forma) na praktykę obrotu gospodarczego.
- DRM a organizacje zbiorowego zarządzania
Dalszych informacji będzie można szukać niebawem na stronie głównej ELSA Poland
lokalizacja:
Warszawa
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>