Biblioteka e-governmentu IDABC

Można już sobie przejrzeć różne dokumenty związane z rozwojem e-governmentu w Europie, w ramach udostępnionych przez eGovernment Observatory zasobów wirtualnej "biblioteki".

eGovernment Library to repozytorium podstawowych dokumentów dotyczących e-government. Znajdują się tam dokumenty z różnych krajów członkowskich posortowane według krajów, zagadnień, dat publikacji...

Więcej o projekcie można przeczytać w wiadomości: eGovernment Library: essential eGovernment documentation at your fingertips. W "bibliotece" aktualnie znaleźć można ponad 460 dokumentów, które powstały od 1994 roku, a które stanowią "unikalne źródło wiedzy dla profesjonalistów oraz badaczy zajmujących się rozwojem elektronicznych urzędów"... Chodzi o to, żeby materiały źródłowe z całej Europy dostępne były w jednym miejscu. Można by rzec - na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kliknąć.

IDABC - to program wspólnotowy, którego skrót rozwija się do postaci: Interoperable Delivery of European eGovernment Services to public Administrations, Businesses and Citizens.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>