III Kongres Linuksa Profesjonalnego "Linux w biznesie"

2007-05-24 09:30
2007-05-24 16:00
Etc/GMT+2

opis:
Stowarzyszenie Linux Profesjonalny i Koalicja na Rzecz Otwartych Standardów wraz z partnerami - firmami IBM, Novell i Oracle - zapraszają do udziału w III Kongresie Linuksa Profesjonalnego "Linux w biznesie", który w tym roku organizowany jest pod hasłem "Otwarte oprogramowanie w biznesie, otwarte standardy w administracji".

Już po raz trzeci dostawcy i użytkownicy, a także liczni miłośnicy oprogramowania open source spotkają się w Warszawie na Kongresie zorganizowanym przez firmy IBM, Novell oraz Oracle. Program konferencji jest wspierany przez Stowarzyszenie Linux Profesjonalny. Po raz pierwszy partnerem merytorycznym Kongresu będzie także Koalicja na Rzecz Otwartych Standardów. Honorowym gościem Kongresu będzie Minister Piotr Piętak z wystąpieniem o synergii między wolnym oprogramowaniem i transparentnością projektów publicznych.
Głównym punktem programu obrad Kongresu będzie prezentacja wyników badania zastosowania Linuksa i oprogramowania open source w działalności komercyjnej. Raport sporządziło biuro badawcze Pentor International na bazie firm z listy Rzeczpospolita 2000, przy współpracy tygodnika Computerworld. Badaniom patronował także dziennik Rzeczpospolita. Podczas Kongresu uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak w praktyce działają profesjonalne rozwiązania open source, przykłady udanych wdrożeń w Polsce oraz demonstracyjny sprzęt i oprogramowanie.
System operacyjny Linux przeszedł długą drogę - od amatorskiego projektu, po rozwiązanie w pełni profesjonalne, stosowane w korporacjach, administracji czy największych na świecie serwisach internetowych i portalach, a także - co niezwykle ważne - w prywatnych domach i małych firmach. Przekonajmy się, jak zmienił się od poprzedniego roku zakres zastosowania platformy Linux w polskich firmach i instytucjach.
Kongres odbędzie się 24 maja 2007 r. w hotelu Hilton w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i już teraz zapraszamy do rejestracji na stronie www.linuxpro.org.pl/kongres. Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Program Kongresu
9:30 - 10:00 Rejestracja uczestników konferencji.
10:00 - 10:20 Przywitanie, informacje organizacyjne i wprowadzenie do Kongresu.
Piotr Waglowski w imieniu Koalicji na Rzecz Otwartych Standardów i we współpracy z prezesem Stowarzyszenia Linux Profesjonalny, Stanisławem Stanuchem)
10:20 - 10:30 Wystąpienie honorowego gościa Kongresu o synergii między wolnym oprogramowaniem i transparentnością projektów publicznych.
Minister Piotr Piętak
10:30 - 11:00 Linux w biznesie: prezentacja wyników najnowszych badań i porównanie z ubiegłorocznymi.
Renata Pasternak, Research Team Director, Pentor Research International
11:00 - 11:30 Rola i znaczenie otwartych standardów w biznesie i administracji.
Krzysztof Kowalczyk, ISOC Polska
11:30 - 12:30 Z życia wzięte - case studies klientów z Polski szeroko wykorzystujących rozwiązania oparte na Linuksie
12:30 - 13:00 Kawa, czas na odwiedzenie stoisk informacyjnych partnerów Kongresu
13:00 - 14:30 OS kwadrat (open source + open standards). Od notebooka po superkomputer - przegląd możliwości zastosowania rozwiązań linuksowych zależnie od potrzeb bizesnowych (IBM/Novell/Oracle)
14:30 - 15:00 Wspólna demonstracja rozwiązań na żywo (IBM/Novell/Oracle)
15:00 - Zakończenie. Losowanie nagród od partnerów Kongresu i lunch do godz. 16:00

lokalizacja:
hotel Hilton w Warszawie

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>