Policyjne Gadu-Gadu w ramach akcji "Stop przemocy w szkołach"

"Redukcja zapisów na akcje Gadu-Gadu dla inwestorów nie biorących udziału w procesie book-buildingu sięgnęła rekordowego poziomu 99,43%", ale wcześniej Stołeczna komenda policji uruchomiła swój numer w komunikatorze Gadu-Gadu: 100997.

Na stronach Komendy Stołecznej Policji czytamy w komunikacie:

Specjalny numer GG zapewni bezpośredni i bieżący kontakt z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy będą w ten sposób mogli informować Policję o zauważonych niebezpiecznych sytuacjach w szkole.

Akcja nie będzie prowadzona w trybie on-line, lecz na zasadzie pozostawienia informacji, także anonimowej, na serwerze Gadu-Gadu, które będą odbierane i czytane przez policjantów. Na numer GG:100997 można pisać już od 20 lutego 2007 r.

Dzięki tej usłudze z pewnością kontakt będzie znacznie szybszy i łatwiejszy. Wielu młodych ludzi posiada własny numer GG i w taki sposób kontaktuje się z innymi użytkownikami. Od dziś w ten sposób może pomóc nie tylko sobie, ale i tym, którzy tej pomocy potrzebują. Wystarczy, że o niepokojących zdarzeniach w swoim otoczeniu poinformuję stołeczną Policję za pośrednictwem GG, a sprawą zajmą się funkcjonariusze.

Informacje o zauważonych niebezpiecznych zjawiskach w szkołach można również przekazywać bezpośrednio dzwoniąc do Komendy Stołecznej Policji pod numery tel. 0-22 603-68-48, 603-67-95, 603-76-09 w godz. 8.00 – 16.00 lub wysyłając e-maila na adres: prewencja.ksp@policja.waw.pl .

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>