Pogadajmy o kolorach

"Teoria koloru – interdyscyplinarny dział wiedzy zajmujący się powstawaniem u człowieka wrażeń barwnych, oraz teoretycznymi i praktycznymi aspektami czynników zewnętrznych biorących udział w procesie powstawania tych wrażeń. Teorię koloru można również nazywać teorią barwy, jednak w praktyce zwykło używać się pierwszego terminu" - z Wikipedii, Wolnej encyklopedii.

temida: niebieski. chociaż to słabo brzmi. a może bahama yellow? wystarczająco absurdalnie? On: tak. brzmi nieźle, ale kolor nie jest fajny.

temida: no to słuchaj: karmazynowy! On: to był taki pirat, albo przypływ... odpada. zresztą to też czerwony, tylko że inny. fajnie brzmi amarantowy, tylko nie mam takiego serwisu.

temida: ultramarynowy! to brzmi nieźle! i kojarzy się z

Wcześniej: Coś mięsistego

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Kilka zdań wyjaśnienia

VaGla's picture

Jak się dowiedziałem - termin „czerwony guru społeczeństwa informacyjnego pojawił się na forach internetowych Computerworlda w komentarzach publikowanych pod artykułami o osiągnięciach bieżącej władzy” (to cytat z wyjaśnienia, jakie przesłał mi życzliwy korespondent zapytany o całą sprawę). Sprawdziłem i rzeczywiście w komentarzach różnych można coś takiego znaleźć. Określenie to pojawia się w takich zdaniach jak: „Ciekawe jak wielu obrońców znajduje wymieniony w komentarzach sławetny "czerwony guru" polskiego społeczeństwa informacyjnego”, albo „A ja się naprawdę cieszę, że miejsce "czerwonych guru" zajęli ludzie, którzy chcą coś zrobić i wiedzą jak to zrobić!!”. Trzy dni temu jeszcze nie wiedziałem o co chodzi (i przyznam, że nadal nie do końca wiem, ponieważ – uwaga, usprawiedliwiam się: 1. nie znam się na polityce, 2. nie śledzę komentarzy pod tekstami CW, 3. nie śledzę tego kto, gdzie, kiedy i kogo zastąpił). Jednak wobec tego, że i moja osoba w jakimś kontekście określenia "czerwoni guru" się pojawiła (chociaż - o ile zrozumiałem - to żart był taki), to powyżej strip, w którym się do tematu ustosunkowuję. Ach. I pozdrawiam wszystkich guru społeczeństwa informacyjnego (niezależnie od koloru jaki im przypadł w udziale). Ja się na jakiegokolwiek guru nie nadaję, a z hinduizmu, to na razie kojarzę jedynie co to jest pratjahara.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Panie Piotrze,Mysle ze

Panie Piotrze,

Mysle ze kolorami guru nie nalezy sie przejmowac wszak w ulubionej przez Pana (i mnie) Wikipedii czytamy:


Guru - w hinduizmie przewodnik duchowy i nauczyciel, szanowany, a czasem nawet czczony jako wcielenie bóstwa. Guru byli przywódcami wspólnot sikhów. Mianem tym także określano nauczyciela Buddyzmu Wadżrajany. Pojęcie oryginalnie wywodzące się z sanskrytu dosłownie "ciężki", "ważny", "czcigodny", "przewodnik",
"ten który prowadzi z ciemności do światła" (..)
W szerszym znaczeniu guru to dowolny przewodnik duchowy, czy po prostu osoba o wielkim autorytecie.
W środowisku informatycznym guru określa osobę najlepiej w okolicy znającą dany temat. Okolica niekoniecznie odnosi się do fizycznej bliskości. (...)

A co do komentarzy na forach - mysle ze dziala tu mechanizm opisany w starym dowcipie o 3 kopertach. Podobno robi on nawet oszalamiajaca kariere w UE (taki polski wklad ;) ale dla tych mlodych wiekiem mysle ze warto go przypomniec:

Odchodzacy menedżer zostawił swemu nastepcy 3 zapieczetowane i ponumerowane koperty mowiac ze w przypadku problemow w firmie ma je otwierac po kolei.

Po pewnym czasie w firmie zaczelo sie kotlowac - szef zdecydowal sie otworzyc pierwsza koperte. A tam - karteczka z jednym zdaniem "zrob konferencje i zwal wszystko na mnie". Faktycznie sytuacja sie uspokoila ale po pewnym czasie znowu sie zakotlowalo. Otwiera druga a tam karteczka z napisem "Zrob reorganizacje". Pomoglo, ale jak to w biznesie po pewnym czasie znowu zaczelo byc zle. Menedzer otwiera trzecia koperte w ktorej znajduje karteczke "Przygotuj trzy koperty dla nastepcy. Powodzenia" :))

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>