Pierwsze posiedzenie w sprawie przeciwko serwisowi aukcyjnemu

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami dziś odbyło się przesunięte z 25 maja posiedzenie Sądu Okręgowego w Łodzi, podczas którego sąd wysłuchał zeznań stron w toczącym się postępowaniu z powództwa cywilnego przeciwko QXL Poland sp. z o.o.

Powodem w sprawie jest jeden z użytkowników serwisu Allegro. Jak pisze serwis Aukcje.org: "Żadna ze stron nie wyszła z propozycją ugody - następne posiedzenie sądu odbędzie się 11 września ‘06. Mają w nim wziąć udział kolejni trzej administratorzy serwisu." Dwóch innych administratorów sąd wysłuchał dziś i jak podaje ww. źródło: "mieli oni jedynie mgliste pojęcie zarówno na temat sprawy jak i działań firmy, w której są zatrudnieni".

Dla przypomnienia: Powód (znany w środowisku biorących udział w aukcjach internetowych jako CezCez) twierdzi, że zawieszenie jego kont w serwisie aukcyjnym pozbawione było podstawy prawnej, a oficjalne wypowiedzi pracownika serwisu zamieszczone na forum internetowym naruszyły jego dobra osobiste.

Więcej o pozwie pisałem w doniesieniu Użytkownik pozywa Allegro, w szczególności znajdują się tam odesłania do wynikających z orzeczeń sądowych postanowień wzorców umów uznanych za niedozwolone, a które wiążą się z wcześniejszą aktywnością dzisiejszego powoda.

Podobne doniesienia gromadzę w dziale aukcje niniejszego serwisu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>