Cezcez vs. Allegro cd.

Rozprawa miała odbyć się 25 maja, jednak została przesunięta na 5 czerwca. Sąd Okręgowy w Łodzi będzie wówczas zajmował się pozwem cywilnym przeciwko QXL Poland sp. z o.o. złożonym przez jednego z użytkowników serwisu aukcyjnego Allegro.

Serwis Aukcje.org sugeruje, że "pierwsze posiedzenie najprawdopodobniej będzie miało charakter pojednawczy".

Powód (znany w środowisku biorących udział w aukcjach internetowych jako CezCez) twierdzi, że zawieszenie jego kont w serwisie aukcyjnym pozbawione było podstawy prawnej, a oficjalne wypowiedzi pracownika serwisu zamieszczone na forum internetowym naruszyły jego dobra osobiste.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>