Nadal cisza w sprawie UKE
Ciężko bez prezesa urzędu zrobić coś konstruktywnego. Trwają spory o kompetencje pełniącego obowiązki prezesa. Dopiero w przyszłym tygodniu mamy dowiedzieć się kogo KRRiTv przedstawi premierowi w charakterze kandydatów na prezesa UKE.
Gazeta Prawna: "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz kolejny nie rozstrzygnęła konkursu na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Jak powiedział rzecznik Rady, rozstrzygnięcie może nastąpić dopiero w przyszłym tygodniu. Tymczasem czas nagli. Urząd nie ma prezesa od momentu utworzenia, czyli od połowy stycznia tego roku..."
Cytowana pod tekstem GP Minister Anna Streżyńska powiedziała m.in: "Nie zgadzam się ze stanowiskiem, że osoba pełniąca obowiązki prezesa UKE nie ma prawa podejmowania decyzji, tak jak prezes. Takie prawo można bowiem wywieść z ustawy o Radzie Ministrów i k.p.a. Dlatego decyzje są wydawane, choć nie we wszystkich sprawach. Wątpliwości interpretacyjne, dotyczące tego problemu, powodują bowiem, że operatorzy chętnie kwestionują część tych decyzji, powołując się na brak uprawnień osoby, która je wydała..."
Doniesienia na podobny temat zbieram w działach media i telekomunikacja...
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>