Wieści z KRRiT w sprawie konkursu na prezesa UKE
W wyniku procedury konkursowej przeprowadzanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w celu przedstawienia Prezesowi Rady Ministrów trzech kandydatów na stanowisko prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się dziewięć osób.
Są to:
- Tadeusz Dąbrowski,
- dr Ewa Gołębiowska (m.in. Dyrektor Departamentu Rynku Pocztowego w URTiP),
- Jerzy Niepsuj (m.in. Prezes Państwowej Agencji Radiokomunikacyjnej),
- Piotr Michał Ogiński (lekarz weterynarii (nigdy nie praktykował w zawodzie), m.in. dyrektor Departamentu Programowego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wiceprezes Polskiej Agencji Informacyjnej, prezes zarządu Tel-Energo, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji w dziedzinie mediów i telekomunikacji),
- dr inż. Janusz Oleniacz (Politechnika Warszawska, Instytut Fizyki, Telekomunikacja Polska SA),
- Włodzimierz Pałka (m.in. członek Zarządu Polskie Radio SA),
- Andrzej Jacek Piotrowski (m.in. Dyrektor Instytutu eGospodarki Centrum im. Adama Smitha, związany z Instytutem Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej)
- dr Andrzej Polaczkiewicz (ekonomista z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego),
- Szymon Zioło (m.in. dyrektor ds. konsultingu w spółce empolis Polska - części koncernu Bertelsmann, związany z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego)
O zakwalifikowaniu do dalszych rozmów kandydaci zostali poinformowani. Nigdzie nie znalazłem oficjalnych notek biograficznych ww. osób, a to co jest przy niektórych nazwiskach stanowi kompilację efektów zapytania Google, jeśli się gdzieś pomyliłem, to serdecznie przepraszam, (natomiast gdybyście Państwo mieli pełniejszą wiedzę o dorobku ww. osób to poproszę o inforamcję).
4 kwietnia 2006 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadzi z zainteresowanymi rozmowy kwalifikacyjne, które będą stanowiły podstawę do przeprowadzenia głosowania, w wyniku którego KRRiT wyłoni trzech kandydatów na Prezesa UKE.
Jak widać z powyższej listy - do dalszego etapu konkursu nie zakwalifikowano dotychczasowego pewniaka, czyli Minister Anny Streżyńskiej. Na razie nie znane są kryteria jakimi członkowie KRRiT kierowali się dokonując wstępnego wyboru.
Komunikat na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (PDF)
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>