Nowy serwis Internet Society Poland

Logo Internet Society PolandNareszcie mamy nowy serwis Internet Society Poland. Trochę to trwało, ale chyba sie opłaciło. Treści z poprzedniego serwisu (statycznego) zostały w większości przeniesione. Dziś można komentować treści, a członkowie ISOC Polska mogą prowadzić w serwisie organizacji swoje blogi.

W planie jest jeszcze przeniesienie infrastruktury stowarzyszenia ISOC Polska na szybsze łącza i szybsze maszyny. Już dziś jednak nowy serwis stowarzyszenia daje nowe możliwości obiegu informacji, prowadzenia debaty publicznej oraz gromadzenia wiedzy na temat społeczeństwa nazywanego informacyjnym.

Screenshot nowego serwisu ISOC Polska

Nowy serwis Internet Society Poland zarządzany jest silnikiem Drupala.

Jak napisał Marcin 'Saper' Cieślak, Prezes zarządu ISOC Polska w tekście informującym o uruchomieniu serwisu: "Treść w nowym serwisie można kategoryzować tematycznie, dzięki czemu dużo łatwiej będzie można odnaleźć artykuły ze sobą powiązane. W tej chwili lista kategorii obejmuje główne zadania i cele Stowarzyszenia, lecz z pewnością będzie się rozszerzać"

Internet Society (ISOC) propaguje rozwój Internetu i społeczeństwa informacyjnego. Do ISOC należy większość światowych pionierów Internetu. Oddziały ISOC działają w 150 krajach. W ramach Internet Society działają Internet Engineering Task Force (IETF) i Internet Architecture Board (IAB), które od zarania określają podstawowe standardy techniczne Internetu. Oddziały ISOC działają w 150 krajach i regionach świata. Na poziomie europejskim oddziały narodowe ISOC zrzeszone są w Internet Society European Coordination Council Board.

Zapraszam do odwiedzenia serwisu Internet Society Poland, który znaleźć można pod adresem www.isoc.org.pl. Czas rozejrzeć się za następnym serwisem do zrobienia :)

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>